Microsoft Store Xbox

Microsoft Store nareszcie doczekał się odświeżenia na konsoli Xbox

Ostatnimi czasy Xbox ma moim zdaniem całkiem niezłą passę, no może nie licząc małej wpadki z Halo Infinite, którą i tak udało się już przyćmić 120 klatkami na sekundę. Nowa konsola Microsoftu zapowiada się bardzo obiecująco, tak samo, jak zmiana wyglądu Microsoft Store dla konsol.

Microsoft Store raczej nie jest ulubionym sklepem graczy i nie chodzi tu wcale o ceny gier, bo te często są tu bardzo korzystne, a o sam wygląd i płynność aplikacji. Microsoft jest tego najwyraźniej świadom, bo ogłoszono, że opracowano nowy wygląd sklepu dla konsoli.

Nowe szaty Microsoft Store

Na to czekało wielu – Microsoft Store doczekał się w pełni nowego wyglądu. Widać tu przygotowania pod wsteczną kompatybilność Xbox Series X, bo nowy sklep łączyć będzie gry ze wszystkich generacji Xboksa! Jestem jednak również pewien, że większość graczy z otwartymi ramionami przywita minimalistyczny wygląd odświeżonego Microsoft Store.

Firma wyraźnie podkreśla trzy ulepszone funkcje Microsoft Store: szybkość, prostotę i zwiększone bezpieczeństwo. To trzecie polega m.in. na blokowaniu w sklepie brutalnych gier dla dorosłych, by pociechy nie zainteresowały się nieodpowiednimi dla swojego wieku produkcjami.

Mnie jednak najbardziej cieszy zwiększona szybkość działania sklepu, zarówno jeśli chodzi o samo włączanie się aplikacji, jak i przeprojektowanie niektórych zakładek i ich kolejności. Dzięki nowemu wyglądowi możemy znacznie szybciej przemieszczać się po sklepie, łatwo przechodząc np. w zakładkę Xbox Game Pass.

Jeśli chcecie zobaczyć nowy wygląd Microsoft Store w akcji, to zachęcam do obejrzenia załączonego poniższego filmu, który dokładnie (wraz z angielskim komentarzem) prezentuje odświeżony sklep.

Jak sprawdzić nowy wygląd sklepu?

Nowy wygląd Microsoft Store będzie oddawany w ręce graczy stopniowo, ale jeśli jesteście członkami Xbox Insider, to macie zwiększoną szansę na to, że już jutro na Waszej konsoli Xbox One zawita nowy wygląd sklepu. Tak więc, jeżeli jesteś zainteresowany nową wersją aplikacji Microsoft Store, to zapraszam do zapisania się do testerów oprogramowania na stronie insider.xbox.com.

Microsoft zmienia wygląd pudełek Xbox Series X!

Nie tak dawno informowaliśmy Was o wyglądzie pudełek z grami na Xbox Series X. W przeciwieństwie do PlayStation, wygląd opakowań na gry nie zmienił się jakoś znacząco pomiędzy generacjami konsoli Microsoftu. Nie ukrywam jednak (o czym wspominałem w swoim wpisie), że zielony emblemat „Optimised for Series X” trochę raził mnie w oczy. Najwyraźniej nie tylko mnie.

Microsoft postanowił zrezygnować ze wspomnianej ikony, co z pewnością ucieszy wielu graczy — ze mną na czele. Moim zdaniem informacja pod logiem Xboksa o kompatybilności z Xbox Series X i One jest całkowicie wystarczająca, a wiadomość o tym, że gra jest specjalnie zoptymalizowana dla Series X równie dobrze może znaleźć się z tyłu opakowania. Duży (kolejny) plus dla Microsoftu za słuchanie graczy.