PlayStation 5 Pudełka Spiderman

Wiemy już, jak będą wyglądać pudełka na gry do PlayStation 5! Musicie się przyjrzeć

O PlayStation 5 wiemy już coraz więcej – znamy wygląd konsoli, jej specyfikację i pierwsze zapowiedziane ekskluzywne gry. Wciąż natomiast nie poznaliśmy chociażby dokładnej daty premiery nowej konsoli Sony czy jej ceny, ale właśnie dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać pudełka gier na PlayStation 5.

Z roku na rok dystrybucja cyfrowa gier coraz bardziej „wypycha” tradycyjne, płytowe wydania. Najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy są specjalne wersje konsol bez napędów optycznych, takie jak dostępny już na rynku od jakiegoś czasu Xbox One S All-Digital czy zbliżające się PlayStation 5 Digital Edition. Nie oznacza to jednak, że musimy się już żegnać z pudełkami na zawsze.

Nowy wygląd, ale nie rozmiar

Co każdą generację konsol w mniejszym lub większym stopniu zmienia się design pudełek z grami. Jest to spowodowane zarówno aktualnie panującą modą, jak i również (a może nawet przede wszystkim) tym, by nie wprowadzać klientów w błąd. Podejrzewam, że dość niemiłym zaskoczeniem dla mniej zorientowanych graczy lub osób prezentujących im jakąś grę jest kupienie tytułu nie na tę platformę, co trzeba.

W przypadku gier na PlayStation 4 i PlayStation 5 może być to problem, bowiem na pierwszy rzut oka pudełka niewiele się różnią — a przynajmniej dla osób, które nie interesują się grami tak, jak zapaleni gracze.

Dzięki blogowi PlayStation wiemy, że rozmiar pudełka pozostał taki sam jak w PlayStation 4, co z mojej perspektywy, kolekcjonera fizycznych wydań gry, zaliczam na spory plus. Największą zmianą (oczywiście oprócz numerka przy „PlayStation”) jest zmiana kolorystyki, z niebieskiej na białą, jeśli chodzi o górny pasek z logo konsoli. Choć zwracam uwagę, że pod tym białym paskiem mamy delikatny, niebieski akcent kolorystyczny.

Nie znamy jeszcze wyglądu tylnej części pudełka, ale tam też nie spodziewałbym się jakichś rewolucyjnych zmian — i nie ma co ukrywać, że to front pudełka jest najważniejszy (wraz z grzbietem, który potem widać na półce).

Jak nowe pudełka PlayStation wyglądają na tle poprzedników?

Ze wszystkich generacji konsol Sony, przejście z PlayStation 4 na PlayStation 5 wnosi z sobą najmniej zmian w wyglądzie pudełek. Wcześniej każda nowa konsola powodowała zmianę kształtu opakowania — tym razem tego nie uczyniono, a i cała reszta różnic jest dość skromna.

Porównajmy sobie zatem przykładowe pudełka na gry do każdej generacji PlayStation:

Mnie nowy wygląd pudełek na gry do PlayStation 5 przypadł do gustu, ale jestem ciekaw, jak Wam – dajcie znać w komentarzach. Może jest to i mała rzecz, ale pamiętajmy, że wygląd pudełek zostanie z nami na lata, zarówno na półkach w sklepie, jak i u każdego posiadacza tradycyjnego PS5 w domu.