Nadchodzi kolejna gra mobilna z Larą Croft. Zobacz pierwszy trailer Tomb Raider Reloaded

Seria gier Tomb Raider miała swoje wzloty i upadki, ale ogólnie rzecz biorąc, po udanym reboocie z 2013 roku, prezentują one wysoki poziom. Dotyczy to także gier mobilnych. Dziś zapowiedziano kolejną produkcję – Lara Croft Reloaded.

Tomb Raider na smartfony

To nie jest tak, że znana pani archeolog jest nieobecna na smartfonach. Zdaje się, że najlepszą produkcją z Larą Croft, jaka jest dostępna na urządzenia mobilne, jest Lara Croft GO. Jest jeszcze Lara Croft: Relic Run, choć osobiście produkcja ta nie przypadła mi do gustu. Kolejną grą o słynnej poszukiwaczce przygód będzie Lara Croft Reloaded.

Oficjalne konto Tomb Raider na Twitterze poinformowało, że Emerald City Games przygotowuje grę mobilną ze współpracy z Square Enix London. Właściciele marki nie tylko zapowiedzieli grę, ale także ujawnili jej zwiastun. Niewiele on mówi o nadchodzącej produkcji – trudno nawet stwierdzić, do jakiego gatunku będzie się zaliczać.

Tym, co rzuca się w oczy podczas krótkiej, renderowanej scenki, jest mocno ugrzeczniony, niemal cukierkowy wizerunek Lary Croft. Jest to coś, co może się nie spodobać fanom pani archeolog.

Jeszcze inny szczegół dotyczy artefaktu ukazanego na filmie – ewidentnie nawiązuje on do przedmiotu, którego Lara poszukiwała w pierwszej części gry z 1996 roku. Dodatkowo wskazuje na nią charakterystyczny dźwięk, który pojawiał się, gdy w tej klasycznej odsłonie znaleźliśmy jakiś sekret. Być może Lara Croft Reloaded będzie do niej mocno nawiązywać.

To akurat Shadow of Tomb Raider, ostatnia odsłona serii. Mobilna gra będzie zupełnie czymś innym

Czekamy do 2021 roku

Lara Croft Reloaded pojawi się w sklepach z aplikacjami w 2021 roku. Twórcy nie narzucają sobie jednak żadnego wiążącego terminu, co zapewne jest sygnałem, by nie spodziewać się wspomnianej gry zbyt szybko. Zapewne profil Tomb Raider na Twitterze ujawni w następnych miesiącach jakieś dodatkowe informacje o nowej mobilnej odsłonie przygód Lary.