telewizor Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition Smart TV Android TV
Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition (źródło: Xiaomi)

Ten telewizor Xiaomi każdy z przyjemnością postawi w swoich czterech ścianach

Telewizor również może być ozdobą wnętrza, a nie jedynie urządzeniem do rozrywki. Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition doskonale spełni się w obu rolach, dlatego z pewnością zainteresuje niejednego klienta, który z chęcią umieści go w swoich czterech ścianach.

Xiaomi niezmiennie jest największym producentem telewizorów w Chinach, natomiast w ujęciu globalnym znajduje się w TOP 5. Firma nieustannie rozbudowuje swoją ofertę Smart TV, a najnowszym jej przedstawicielem jest zaprezentowany dziś Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition.

Specyfikacja Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition

Xiaomi nie przebiera w słowach – nazywa ten model „dziełem sztuki”. Swój dopisek (tj. Horizon Edition) zawdzięcza niezwykle cienkim ramkom dookoła ekranu – producent używa nawet w jego przypadku określenia „bezramkowy”, ponieważ współczynnik screen-to-body ratio wynosi oszałamiające 93%. W urządzeniu tej klasy to robi wrażenie.

Jak wskazuje nazwa telewizora, oferuje on ekran o przekątnej 40 cali. Matryca charakteryzuje się rozdzielczością Full HD 1920×1080 pikseli i czasem reakcji na poziomie 9,5 ms oraz odświeża obraz ze standardową częstotliwością 60 Hz. Xiaomi deklaruje, że zapewnia ona „głębokie kontrasty” i „niezwykłą precyzję w odwzorowywaniu kolorów”.

telewizor Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition Smart TV Android TV
Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition (źródło: Xiaomi)

Za odtwarzanie dźwięku odpowiedzialne są natomiast dwa głośniki stereo z DTS-HD o mocy 10 W każdy, a całość pracuje pod kontrolą Android TV z interfejsem PatchWall. Jedną z jego funkcji jest Centrum Użytkownika, za pośrednictwem którego (z wykorzystaniem aplikacji Mi Home) można sterować (z poziomu telewizora) urządzeniami smart home.

Posiadacze Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition otrzymają oczywiście też dostęp do popularnych platform, takich jak YouTube, NETFLIX i Amazon Prime Video. Ponadto nie zabrakło także wbudowanego Chromecasta do strumieniowania treści ze smartfona czy tabletu oraz możliwości porozmawiania z Asystentem Google.

telewizor Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition Smart TV Android TV
Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition (źródło: Xiaomi)

Na pokładzie Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition znajduje się również czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53) procesor Amlogic z grafiką Mali-450 oraz 1 GB DDR RAM i 8 GB pamięci wbudowanej typu eMMC – według Xiaomi, taki zestaw zapewni płynną pracę urządzenia i wysokiej jakości doświadczenia użytkownikowi. Tym bardziej, że dostanie on do dyspozycji też m.in. dwa USB 2.0, trzy HDMI (w tym jedno z ARC) i RJ-45.

Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition jest już dostępny w Indiach, gdzie jego cenę ustalono na 23999 rupii, co jest równowartością ~1200 złotych.