Nowy tablet Samsunga (Galaxy Tab 2?) na MWC 2011

Samsung to firma, która jako jedna z pierwszych zaprezentowała w ubiegłym roku tablet internetowy mogący rywalizować z iPadem. Właśnie dlatego od tego producenta wymagamy znacznie więcej niż od pozostałych. Na szczęście Samsung nie zamierza popaść w samouwielbienie i spocząć na laurach. Po premierze Galaxy Tab bez 3G, Sliding PC 7 oraz odświeżonej wersji Galaxy Tab przedstawiciel firmy zapowiedział, że na MWC 2011 poznamy kolejny tablet Samsunga.

No dobra, nie do końca na MWC, a dzień przed. 13 lutego odbędzie się konferencja Samsunga, na której poznamy nie tylko nowy tablet (a może kilka, kto wie..) ale również smartfony z dwurdzeniowym procesorem i kilka tańszych telefonów.

Czego możemy się spodziewać za miesiąc? Może wreszcie pojawią się informacje na temat Galaxy Tab 2, który od dłuższego czasu jest w centrum zainteresowania mediów na całym świecie. Według wstępnych informacji, Galaxy Tab 2 ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor Tegra 2, 10-calowy ekran dotykowy oraz Androida 3.0 Honeycomb.

Targi Mobile World Congress zaczynają się 14 lutego w Barcelonie. Już teraz zapraszam do uważnego śledzenia Tabletowo, bo prawdopodobnie będą to kolejne targi zdominowane przez tablety internetowe.

Warto przypomnieć, że na MWC 2011 swoją premierę ma mieć także tablet LG, zwany Optimus Pad oraz HTC Scribe. I może w końcu Nokia dołoży coś od siebie…

źródło