fot. via 91mobiles

Ładny ten nowy smartfon LG. Taki podobny do Xiaomi

Nie sposób nie zauważyć, że aktualnie najmocniej promowanym (przynajmniej w Polsce) smartfonem LG jest LG K40. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie przypominam sobie, aby w ostatnim czasie producent przeprowadził zakrojoną na tak szeroką skalę akcję marketingową. Jednocześnie Koreańczycy przygotowują do premiery kolejny model, który będzie trochę podobny do flagowców Xiaomi.

Przez ostatnie problemy Huawei LG może sporo zyskać, szczególnie na polskim rynku, bowiem jeszcze nie tak dawno klienci w Polsce kupowali smartfony tej marki na potęgę. Dziś budżetowce Koreańczyków również cieszą się całkiem dużą popularnością, aczkolwiek nie sposób nie zauważyć, że tanie urządzenia konkurenta z Chin są jeszcze częściej wybierane przez użytkowników.

Orange, Plus i T-Mobile także udostępniają informacje o najlepiej sprzedających się smartfonach 2018 roku

Kampania reklamowa LG K40 może więc przynieść jeszcze lepszy skutek niż spodziewał się tego producent, ponieważ wiele osób może zrezygnować z kupna taniego smartfona Huawei i sięgnąć po urządzenie z oferty Koreańczyków. Oczywiście na polu walki o serce użytkownika jest jeszcze Xiaomi, ale reklama jest magnesem na klienta i nie mam najmniejszych wątpliwości, że przyniesie ona wymierne skutki koreańskiemu koncernowi.

Nowy smartfon LG nadchodzi

Jak dowiedział się serwis 91mobiles, LG przygotowuje do premiery nowy model, jednak na razie nie wiadomo, jak będzie się on nazywał. Wspomniane źródło opublikowało natomiast renery nadchodzącej nowości i nie sposób nie odnieść wrażenia, że smartfon Koreańczyków będzie podobny do flagowców Xiaomi z serii Mi 9. Z drugiej strony, coraz więcej nowych inteligentnych telefonów wygląda właśnie w ten sposób (zob. Lenovo Z6 Youth Edition), więc daleki jestem od stwierdzenia, że LG skopiowało Xiaomi.

fot. via 91mobiles

Jak można zauważyć, na pleckach smartfona znajdzie się pojemnościowy czytnik linii papilarnych oraz potrójny aparat. Dokładna specyfikacja tego ostatniego nie jest jeszcze znana, ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w module nie zabraknie obiektywu szerokokątnego. Pokrywa panelu tylnego jest natomiast gradientowa, co aktualnie jest bardzo modnym zabiegiem.

Serwis źródłowy informuje, że ww. smartfon powstaje z myślą o rynku indyjskim, gdzie ma być sprzedawany wyłącznie przez internet. Dzięki temu producentowi powinno udać się zaoferować go w bardzo atrakcyjnej cenie, a to właśnie cena odgrywa największą rolę w Indiach, o czym świadczy sukces Xiaomi i modeli z serii Galaxy M w tym kraju.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że nowy smartfon LG zostanie wyposażony w wyświetlacz FullVision oraz zaoferuje funkcje znane z flagowców z serii LG G i LG V. Od premiery tego urządzenia nie dzieli nas zbyt wiele czasu, bowiem ma ono zadebiutować jeszcze w czerwcu 2019 roku.

Źródło: 91mobiles