Nowy rysik Surface Pen będzie można ładować bezprzewodowo

Konferencja Microsoftu, na której zobaczymy nowe urządzenia giganta z Redmond, odbędzie się dzisiejszego wieczora. Tuż przed nią dowiadujemy się kolejnych szczegółów na temat spodziewanych premier. Na przykład pojawił się jeden ciekawy szczegół o nowym rysiku Surface Pen.

O samych tabletach i komputerach, które zadebiutują dziś z logo Microsoftu, wiemy już co nieco. Pewne jest, że zobaczymy Surface Pro 7, jego odrobinę odchudzoną wersję z procesorem ARM oraz nowego Surface Laptop 3. Interesujący jest jeszcze jeden szczegół: nowy rysik Surface Pen.

Reklama

Nowy Surface Pen

Na wygląd nowego rysika można było natknąć się na wczorajszym zdjęciu prezentującym Surface Pro 7 z procesorem ARM.

Przypomina nieco drewniany, spłaszczony ołówek kreślarski. Zastanawia mnie, na ile taki kształt będzie wygodny w trzymaniu, w porównaniu do walcowatych konstrukcji, którymi posługiwał się Microsoft do tego czasu. Oczywiście nie byłby to pierwszy rysik w takiej formie na rynku. Tak spłaszczonymi penami posługuje się na przykład Samsung.

Kluczowe akcesorium Microsoftu może wreszcie zyskać ważną funkcję – ładowania bezprzewodowego. Jeśli informacja ta jest poprawna, to będzie to kolejna duża zmiana, jaka dotknie Surface Pen. Do tej pory Microsoft budował swoje rysiki tak, że potrzebowały one stałego dopływu energii z baterii AAAA. Nowy stylus może już nie wymagać baterii, a ładowany będzie na przykład za pomocą takiej podkładki.

Tego typu rozwiązanie jest dobre i niedobre jednocześnie. Fakt, eliminuje ono potrzebę wymiany baterii w rysiku (której nawiasem mówiąc typ nie jest zbyt powszechny), ale gdyby nie dało się go ładować indukcyjnie, jak w Apple Pencil 2, to.. słabo. Powyższy obrazek sugeruje raczej, że będzie do tego potrzebna specjalna podstawka, którą też będzie trzeba gdzieś podłączyć za pomocą USB typu C.

Rysik z dotykowym wyświetlaczem? Microsoft ma nowy pomysł na Surface Pen

Oczywiście nie jest powiedziane, że Surface Pen będzie ładował się tylko w ten sposób, więc trzeba wstrzymać się z ewentualną krytyką takiego rozwiązania. Jeśli jednak okaże się, że nowy rysik Microsoftu będzie pod tym względem odstawał od konkurencji, to trzeba będzie uznać taki sposób za krok w tył, a nie postęp.

Zobaczymy, co Microsoft dziś powie na temat swojego rysika – jeśli rzeczywiście firma zaplanowała jego premierę, to spodziewam się, że nie omieszka podkreślić jego najważniejszych funkcji.

Microsoft Surface Pro 7, Surface na procesorze ARM i Surface Laptop 3 prezentują się znakomicie

źródło: @bdsams dzięki Slashgear