ipad air ipad mini 6

Produkcja nowego iPada Air oraz iPhone’a SE właśnie wystartowała

Pierwszy miesiąc nowego roku za nami, a to oznacza, że coraz bliżej do wiosennych nowości od Apple. W związku z tym nowe urządzenia trafiają do produkcji – mowa o nowej generacji iPada Air i iPhone’a SE.

Reklama

iPad Air i iPhone SE z chipem A15

Japoński blog Mac Otakara informuje, że dostawcy Apple rozpoczęli już produkcję iPada Air piątej generacji i iPhone’a SE trzeciej generacji. Raport opiera się na chińskich źródłach, z których wynika, że oba urządzenia zachowają sporo ze swoich poprzedników.

Apple iPhone SE 2020 ipad air
(fot. Tabletowo.pl)

iPhone SE 2022 ma otrzymać taką samą konstrukcję obudowy, co obecny model wydany w 2020 roku. Wielka szkoda, że Apple nie pokusiło się o zmianę wzornictwa – z taką stylistyką może być ciężko zawojować rynek. Zmiany natomiast znajdziemy pod maską. Za napędzanie nowego smartfona Apple ma odpowiadać chip Apple A15 Bionic, który znamy z ubiegłorocznej linii iPhone 13 – przyrost mocy będzie zatem znaczący. Co więcej, nowy iPhone SE zyska tym samym obsługę 5G.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku iPada Air piątej generacji. Napędzany on będzie chipem A15 Bionic – tablet zyska zatem nieco mocy obliczeniowej i wsparcie dla sieci 5G. Oprócz tego spodziewamy się zobaczyć 12-megapiksleowy, ultraszeroki aparat przedni z obsługą Center Stage i poczwórną, wielotonową diodę doświetlającą na tyle. To w zasadzie jedyne nowości, o których wiemy na tę chwilę. Stylistyka ma pozostać bez zmian.

Przypomnijmy zatem, że obecna generacja dysponuje 10,9-calowym ekranem, z dość skromnymi ramkami dookoła – zresztą, aktualne iPady zaliczyły ogromny postęp pod względem designu i iPad Air mocno teraz przypomina iPada Pro. Z informacji wynika, że nie zobaczymy w nowym tablecie Face ID – nadal będzie dostępny czytnik odcisku palców Touch ID.

apple ipad air iphone se
(fot. Tabletowo.pl)

Niestety, dokładna data premiery pozostaje tajemnicą. Wiele plotek sugeruje jednak, że nowy tablet i smartfon powinnyśmy zobaczyć już wiosną tego roku – najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu.