Nowy iPad 2: nowy procesor (32nm) i dłuższa praca baterii 18

Nowy iPad 2: nowy procesor (32nm) i dłuższa praca baterii

Korzystając z organizowanej przez Apple akcji czyszczenia magazynów z tabletów Apple iPad 2, zyskacie więcej niż się spodziewacie. Jakiś czas temu serwis Anandtech uważnie przyjrzał się wynikom testów wydajnościowych sprzedawanych w USA po $399 urządzeń. Wynikało z nich, że nową serię iPadów 2 opatrzono nazwą iPad 2,4 (pierwotna zwała się iPada 2,1) i wyposażono w… nowy procesor. Początkowo nie wierzyliśmy tym informacjom, lecz dziś zostały one ponownie potwierdzone.

Pod maską tańszego iPada 2 nie znajdziemy dwurdzeniowego A5X, z którego słynie nowy iPad, ale stare i lubiane A5. Różnica pomiędzy nim a wcześniej używaną generacją tkwi w wielkości. Nowy układ Apple A5 budowany jest przy użyciu procesu technologicznego 32 nm, podczas gdy oryginalny procesor wykorzystywał proces 45 nm. Co dla nas, zwykłych użytkowników, oznaczają te cyfry? Dłuższy czas pracy na baterii. „Nowe” iPady drugiej generacji rzadziej wołają o podłączenie do źródła zasilania – spójrzcie poniżej:

nowy ipad 2

nowy ipad 2 procesor

Warto wspomnieć, że nowy układ Apple A5 trafił również do najświeższej odsłony domowego centrum rozrywki Apple TV, która pozwala na odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p.

Jeżeli wpadnie Wam w ręce nowy-stary Apple iPad 2, przyjrzyjcie się dokładnie jego czasowi pracy. Możecie być pozytywnie zaskoczeni.

via Cult Of Mac, AnandTech, 9to5mac