(fot. Tabletowo.pl)

Nowy interfejs Facebooka Was zaskoczy – niekoniecznie pozytywnie

Spora część zmian w różnych serwisach dokonuje się pod maską. Oznacza to, że dla odbiorcy zwykle nie jest ona zauważalna. Niektóre modyfikacje wymagają jednak przebudowy interfejsu. A z interfejsem jest trochę jak z trudnym do wykonania daniem – bardzo łatwo o złe wyważenie proporcji i – w ostateczności – wtopę. Czy w tym kierunku zmierza nowy interfejs Facebooka?

Na początku należy doprecyzować, że zmiana – przynajmniej na ten moment – dotyczy aplikacji Facebooka na Androida. Nie jest to pierwsza poważna modyfikacja, jaką użytkownikom ekosystemu od Google funduje firma Marka Zuckerberga. Wcale nie tak dawno serwis pozbył się zdecydowanej większości niebieskich modułów i został bardzo mocno wybielony. Najnowsze doniesienia sugerują, że firma jest już w trakcie dość zaawansowanych prac nad kolejnymi innowacjami.

Reklama
Fot za: AndroidPolice

Fejs testuje przeprojektowaną kartę opcji oraz zupełnie nową dolną belkę nawigacyjną, gdzie logo serwisu pełni niejako funkcję przycisku „Home” i zostało przeniesione na środek. Serwis źródłowy ustalił, że nowy interfejs jest widoczny u niedużej grupy użytkowników, co pozwala domniemywać, że jest to pewnego rodzaju test na żywej tkance, jaką stanowią osoby korzystające z mobilnego Facebooka na Androidzie.

Jeszcze więcej Facebooka w domu? Owszem, pojawią się nowe urządzenia Portal

Kolejną zmianą jest dalsze odchudzanie paska nawigacyjnego. W zasadzie ostała się już tylko ikona powiadomień (po prawej) oraz skrót do wybranych kanałów (po lewej). Wygląda to dość dziwnie. Zwłaszcza, gdy spojrzycie, gdzie ulokowane zostały wszystkie pozostałe funkcje. Dla mnie, jako użytkownika, który potrzebuje czasem szybko skorzystać z aplikacji mobilnej oznacza to pewnego rodzaju bałagan. Jasne, widać pewien zamysł, jednak podejrzewam, że opinie wielu osób mogą być sceptyczne.

#FacebookLockout – zgłosiłeś fake konto? Cóż, możesz dostać bana na Facebooku

Oprogramowanie zostało oznaczone jako 246.0.0.49.1. Nie wiadomo czy można wymusić instalację apki, bowiem ta została udostępniona tylko niedużej grupie osób. Oczywiście, wszyscy niecierpliwi mogą szukać softu w innych miejscach aniżeli Sklep Play, jednak na Waszym miejscu chyba wolałbym poczekać na rozwój wydarzeń. Gigant mediów społecznościowych czasem lubi przeprowadzać takie testy, aby po chwili refleksji wycofać się z zaproponowanego pomysłu lub dość mocno go przebudować.

źródło: AndroidPolice