Allegro

Allegro zbroi się w obsługę Touch ID, Face ID i stawia własne automaty paczkowe

Allegro poinformowało o nadchodzących udogodnieniach dla klientów. W końcu będzie można skorzystać z opcji potwierdzenia płatności poprzez odcisk palca w Touch ID, lub skanem twarzy poprzez Face ID. Ponadto zbliża się moment uruchomienia paczkomatów Allegro, a to nie jedyne nowości na platformie.

Reklama

Allegro wdraża autoryzację biometryczną…

17 listopada użytkownikom aplikacji mobilnej zostanie udostępniona możliwość potwierdzania operacji odciskiem palca lub skanem twarzy. Realizować płatności opcją „Kupuję i płacę” oraz Allegro Pay przy pomocy skanu linii papilarnych lub biometrii twarzy będą mogli, na chwilę obecną, jedynie użytkownicy iPhone’ów. Popularne i wciąż rozwijane opcje Touch ID lub Face ID będą dostępne w sekcji Bezpieczeństwo, w ustawieniach konta.  

Face-ID(Źródło:Apple)
Face ID (Źródło:Apple)

Aktualizacja obejmie również regulamin i politykę ochrony prywatności Allegro Pay. W związku z nowymi funkcjami znajdą się tam stosowne zapisy dotyczące biometrycznego potwierdzania płatności.

… i prężnie buduje własną sieć paczkomatów

Automaty paczkowe Allegro pojawiają się w dużych miastach, jak Warszawa czy Poznań, już od kilku miesięcy. Strategia platformy zakłada rozwijanie własnych rozwiązań logistycznych celem skracania czasu dostaw i wzrostu satysfakcji użytkowników. Automaty mają komponować się z otoczeniem i być przyjazne dla niepełnosprawnych.  Mają również stosować kilka ciekawych rozwiązań: być zasilane ze źródeł odnawialnych, obsadzone roślinami, wyposażone w czujniki jakości powietrza i wykorzystywać materiały z recyclingu. Do końca roku zaplanowano ustawienie 1,5 tys. automatów w całej Polsce.

Okulary AR od Apple mogą zaliczyć solidny poślizg

Platforma planowała uruchomienie automatów na jesień 2021. Nowe zapisy w regulaminach sugerują, że termin odpalenia usługi jest już bliski. 8 listopada będzie miała miejsce aktualizacja polityki ochrony prywatności. Użytkownicy aplikacji mobilnej będą mieli możliwość odbierania przesyłek z maszyn paczkowych bez użycia ekranów dotykowych, po wyrażeniu zgody na przetwarzanie ich danych lokalizacyjnych – rozwiązanie to jest dobrze znane użytkownikom InPostu.

Z pozostałych zmian: od 8 listopada zostanie wydłużony czas na opłacenie zakupów przelewem – z 7 do 14 dni kalendarzowych. Będzie się można również ubiegać o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących po nie otrzymaniu zakupów wcześniej – czas oczekiwania skrócono z 14 do 7 dni. Ponadto, od 17 listopada, na platformie Allegro Biznes wzrośnie liczba ofert z możliwością odroczenia płatności. Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.