Sony Xperia 1 II właśnie stała się o 4 GB ciekawsza

Sony Xperia 1 II to pod wieloma względami flagowiec wyjątkowy, jednak jednocześnie pod niektórymi powinien być podobny do innych high-endów, bo tego oczekują użytkownicy. Japończycy postanowili więc nieco podrasować jego specyfikację, aby ich smartfon nie odstawał od konkurencji.

Reklama

Już Sony Xperia 1 była wyjątkowa

Przyznaję, że jeszcze przed oficjalną premierą Sony Xperii 1 w lutym 2019 roku, totalnie zwariowałem na jej punkcie, a naprawdę rzadko mi się zdarza aż tak mocno zafascynować jakimś modelem, bo to w końcu tylko smartfony.

Zeszłoroczny flagowiec Sony miał jednak w sobie coś, co mnie skutecznie zauroczyło i gdyby nie horrendalnie wysoka cena (3999 złotych na start), być może nawet zdecydowałbym się ją kupić.

smartfon Sony Xperia 1 smartphone
Sony Xperia 1 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Moje zauroczenie Xperią 1 z czasem mi przeszło i Sony Xperia 1 II nie wywarła już na mnie takiego wrażenia, szczególnie że początkowo trzeba było za nią zapłacić aż 5299 (!) złotych (aktualnie można ją kupić za 4999 złotych).

Sony postanowiło jednak sprawić, aby tegoroczny flagowiec stał się jeszcze ciekawszy dla klientów i przygotowało nową wersję tego smartfona.

Sony Xperia 1 II w nowej wersji z większą ilością RAM

Producent zaanonsował w Japonii nowy model Sony Xperia 1 II o oznaczeniu XQ-AT42, który zaoferuje swoim właścicielom aż 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Dla przypomnienia, wprowadzona wcześniej na rynek wersja ma na pokładzie „tylko” 8 GB RAM, ale jednocześnie też tak samo pojemną pamięć wewnętrzną.

smartfon Sony Xperia 1 II XQ-AT42 12 GB RAM smartphone
Sony Xperia 1 II (XQ-AT42) z 12 GB RAM (źródło: Sony)

8 GB RAM to nie powód do wstydu, jednak 12 GB zdecydowanie lepiej wygląda na liście specyfikacji i bardziej przystoi smartfonowi z najwyższej półki. Szczególnie że Sony Xperia 1 II promowana jest jako urządzenie multimedialne i narzędzie do rozrywki (w tym też do gier), więc dodatkowy zapas pamięci operacyjnej z pewnością się przyda.

Dla klientów w Japonii istotny może być fakt, że Sony Xperia 1 II (XQ-AT42) z 12 GB dostępna będzie bez umowy na tzw. rynku otwartym. Sprzedaż smartfona rozpocznie się jednak dopiero 30 października 2020 roku. Model ten pojawi się w sklepach w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej „Frosted Black” z matowym wykończeniem, białej i fioletowej.

Jak podaje Sony, „szacunkowa cena rynkowa” tej wersji flagowca wyniesie ~124 tys. jenów (bez podatku), tj. równowartość ~4340 złotych.

Recenzja Sony Xperia 1 II