opaska myBand 4family smart band
myBand 4family (źródło: mPTech)

myBand 4family – inteligentna opaska dla dzieci i seniorów

Firma mPTech cały czas rozszerza swoją ofertę o nowe urządzenia. Najnowszym jest myBand 4family – inteligentna opaska dla dzieci i seniorów, oferująca szereg funkcji, które dadzą zarówno im, jak i ich opiekunom poczucie bezpieczeństwa.

Reklama

Specyfikacja myBand 4family

Nie jest to mainstreamowa opaska jak Xiaomi Mi Band 5, choć trzeba przyznać, że jej design jest całkiem atrakcyjny. Smart band będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Wyposażono go w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala, a całość zamknięta jest w pyło- i wodoszczelnej obudowie z certyfikatem IP66.

opaska myBand 4family smart band
źródło: mPTech

Aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji, opaskę należy sparować z dedykowaną aplikacją 4family na smartfonie opiekuna lub bliskiej osoby. Dzięki temu programowi można na przykład określić lokalizację posiadacza myBand 4family, ponieważ oferuje ona wbudowany moduł GPS.

Ponadto można zdefiniować również tzw. strefy bezpieczeństwa. Jeżeli dziecko lub senior ją opuści, opiekun natychmiast zostanie o tym fakcie powiadomiony stosownym komunikatem w aplikacji 4family. W takiej sytuacji wspomniany moduł GPS może okazać się szalenie przydatny.

opaska myBand 4family smart band GPS
źródło: mPTech

Nową opaskę firmy mPTech wyposażono także w slot na kartę SIM w formacie nano oraz funkcję odbierania i wykonywania połączeń głosowych za pomocą jednego przycisku (w standardzie 2G) ponieważ na pokładzie są mikrofon i głośnik. Dzięki temu posiadacz opaski będzie mógł być w stałym kontakcie z rodzicami czy najbliższymi. Maksymalny czas rozmów na pojedynczym ładowaniu to 10 godzin.

opaska myBand 4family smart band karta SIM
źródło: mPTech

Oprócz tego, myBand 4family oferuje też pulsometr i ciśnieniomierz, które mogą się przydać szczególnie seniorom. Kolejną, przydatną funkcją, jest alert SOS – jeśli posiadacz opaski będzie potrzebował pomocy, po skorzystaniu z tej opcji opiekun wskazany w aplikacji 4family otrzyma wiadomość.

Opaskę myBand 4family można sparować ze smartfonami, pracującymi pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat lub nowszego wydania. Według deklaracji producenta, urządzenie ma działać na jednym ładowaniu do 5 dni (wbudowana bateria ma pojemność 580 mAh).

Cena myBand 4family, dostępność

Cena myBand 4family została ustalona na 299 złotych. Opaska jest już dostępna w oficjalnym sklepie internetowym mPTech (aktualnie jedynie w kolorze czarnym).

opaska myBand 4family smart band
\źródło: mPTech)\