Play logo
fot. Anemone123 / Pixabay

Nowa aplikacja w Play – „Bezpieczna Rodzina”

Play ma bardzo bogate portfolio aplikacji, z których mogą korzystać jego klienci. Dziś do oferowanych przez operatora programów dołącza kolejna pozycja – Bezpieczna Rodzina.

Zdecydowana większość dzieciaków ma już swój smartfon

Jak wynika z badań operatora, aż 80% dzieci używa samodzielnie smartfonów do nauki i rozrywki oraz pozostawania w stałym kontakcie z najbliższymi. Taki sam odsetek rodziców czuje w związku z tym potrzebę ochrony swoich synów i córek przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nie w internecie i nie tylko.

Reklama

Nie jest to jednak łatwe, ale na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które to umożliwiają. Nowa sieć Heroo Mobile oparła nawet na tym swój model biznesowy. Z kolei Play oferuje swoim klientom specjalną aplikację Bezpieczna Rodzina, pozwalającą zatroszczyć się o bezpieczeństwo młodego użytkownika internetu i nie tylko.

Play aplikacja Bezpieczna Rodzina
Nowa aplikacja Bezpieczna Rodzina (źródło: Play)

Nowa aplikacja w Play – Bezpieczna Rodzina

Aplikacja Bezpieczna Rodzina umożliwia stworzenie „stref bezpieczeństwa” (od 3 do 5) oraz powiadamia rodzica, kiedy dziecko je opuści. Z kolei funkcja „Ochrona w Sieci” pozwala zablokować dostęp do treści nieodpowiednich do wieku dziecka, a także ustalić listę programów, do których syn/córka może mieć dostęp. Dodatkowo jest też opcja sprawdzenia, jakie filmy w serwisie YouTube oglądał/a oraz jakie treści w sieci przeglądał/a.

Ponadto aplikacja Bezpieczna Rodzina umożliwia ustawienie dziennych limitów czasu na korzystanie z smartfona i listy dostępnych programów, a także zdalne blokowanie urządzenia wraz ze spersonalizowaną wiadomością, na przykład „pora spać”. Co ciekawe, komunikaty są wyświetlane przez postać smoka.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina – cennik

Zainteresowani klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch pakietów – Standard i Premium. Pierwszy kosztuje 9,99 złotych miesięcznie, oferuje ograniczoną funkcjonalność (brak podglądu historii stron internetowych i YouTube oraz funkcji zdalnego blokowania smartfona, a także możliwość ustalenia tylko do 3 stref bezpieczeństwa i sprawdzania lokalizacji 1 dzień wstecz) i można z niego korzystać na jedynie jednym urządzeniu.

Pakiet Premium kosztuje zaś 19,99 złotych miesięcznie, oferuje pełną funkcjonalność oraz możliwość ustalenia do 5 stref bezpieczeństwa, sprawdzenia lokalizacji do 7 dni wstecz i objęcia ochroną trzech urządzeń.

Jeśli ktoś nie jest przekonany, czy w jego przypadku aplikacja Bezpieczna Rodzina zda egzamin, to może ją przetestować przez pierwszy miesiąc za darmo.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina w Play – jak aktywować?

Z usługi można zacząć korzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest pobranie aplikacji bezpośrednio ze Sklepu Google Play lub App Store, natomiast innym wysłanie SMS-a o treści START na numer 241 (dla opcji Standard) lub 242 (Premium). Zainteresowani klienci mogą także uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta lub aktywować w aplikacji Play24.

Aplikację trzeba zainstalować zarówno na smartfonie rodzica, jak i dziecka (w tym ostatnim przypadku jest dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem operacyjnym Android).

Za aplikację Bezpieczna Rodzina odpowiada firma Locon.