Play logo
fot. Anemone123 / Pixabay

Nowa aplikacja w Play – „Bezpieczna Rodzina”

Play ma bardzo bogate portfolio aplikacji, z których mogą korzystać jego klienci. Dziś do oferowanych przez operatora programów dołącza kolejna pozycja – Bezpieczna Rodzina.

Zdecydowana większość dzieciaków ma już swój smartfon

Jak wynika z badań operatora, aż 80% dzieci używa samodzielnie smartfonów do nauki i rozrywki oraz pozostawania w stałym kontakcie z najbliższymi. Taki sam odsetek rodziców czuje w związku z tym potrzebę ochrony swoich synów i córek przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nie w internecie i nie tylko.

Nie jest to jednak łatwe, ale na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które to umożliwiają. Nowa sieć Heroo Mobile oparła nawet na tym swój model biznesowy. Z kolei Play oferuje swoim klientom specjalną aplikację Bezpieczna Rodzina, pozwalającą zatroszczyć się o bezpieczeństwo młodego użytkownika internetu i nie tylko.

Play aplikacja Bezpieczna Rodzina
Nowa aplikacja Bezpieczna Rodzina (źródło: Play)

Nowa aplikacja w Play – Bezpieczna Rodzina

Aplikacja Bezpieczna Rodzina umożliwia stworzenie „stref bezpieczeństwa” (od 3 do 5) oraz powiadamia rodzica, kiedy dziecko je opuści. Z kolei funkcja „Ochrona w Sieci” pozwala zablokować dostęp do treści nieodpowiednich do wieku dziecka, a także ustalić listę programów, do których syn/córka może mieć dostęp. Dodatkowo jest też opcja sprawdzenia, jakie filmy w serwisie YouTube oglądał/a oraz jakie treści w sieci przeglądał/a.

Ponadto aplikacja Bezpieczna Rodzina umożliwia ustawienie dziennych limitów czasu na korzystanie z smartfona i listy dostępnych programów, a także zdalne blokowanie urządzenia wraz ze spersonalizowaną wiadomością, na przykład „pora spać”. Co ciekawe, komunikaty są wyświetlane przez postać smoka.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina – cennik

Zainteresowani klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch pakietów – Standard i Premium. Pierwszy kosztuje 9,99 złotych miesięcznie, oferuje ograniczoną funkcjonalność (brak podglądu historii stron internetowych i YouTube oraz funkcji zdalnego blokowania smartfona, a także możliwość ustalenia tylko do 3 stref bezpieczeństwa i sprawdzania lokalizacji 1 dzień wstecz) i można z niego korzystać na jedynie jednym urządzeniu.

Pakiet Premium kosztuje zaś 19,99 złotych miesięcznie, oferuje pełną funkcjonalność oraz możliwość ustalenia do 5 stref bezpieczeństwa, sprawdzenia lokalizacji do 7 dni wstecz i objęcia ochroną trzech urządzeń.

Jeśli ktoś nie jest przekonany, czy w jego przypadku aplikacja Bezpieczna Rodzina zda egzamin, to może ją przetestować przez pierwszy miesiąc za darmo.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina w Play – jak aktywować?

Z usługi można zacząć korzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest pobranie aplikacji bezpośrednio ze Sklepu Google Play lub App Store, natomiast innym wysłanie SMS-a o treści START na numer 241 (dla opcji Standard) lub 242 (Premium). Zainteresowani klienci mogą także uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta lub aktywować w aplikacji Play24.

Aplikację trzeba zainstalować zarówno na smartfonie rodzica, jak i dziecka (w tym ostatnim przypadku jest dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem operacyjnym Android).

Za aplikację Bezpieczna Rodzina odpowiada firma Locon.