Facebook Portal
Facebook Portal (fot. Facebook)

Wpuść Facebooka do swojego salonu – oto Portal TV, inteligentna kamerka do telewizora

Firmie Marka Zuckerberga nie wystarcza już oferowanie wyłącznie serwisu społecznościowego. Wchodzi ona również w segment sprzętu, w tym coraz chętniej w Smart Home. Do już dostępnych urządzeń z serii Portal, dołączyły właśnie kolejne, w tym jedno będące akcesorium do telewizora. Poznajcie Portal TV, Portal i Portal Mini.

Reklama

Portal TV

Zacznijmy od prawdopodobnie najciekawszego nowego urządzenia w portfolio Facebooka. Nazywa się ono Portal TV i wprowadza funkcje rozmów wideo na większe ekrany. Teraz pozostałych rozmówców będziemy mogli oglądać na telewizorze.

Reklama

Portal TV wyposażony jest we własną kamerkę służącą do przechwytywania obrazu. Oczywiście urządzenie ma również wbudowany mikrofon. Dzięki oprogramowaniu, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania użytkownika, możliwe jest poruszanie się po pokoju. Portal TV stara się utrzymać go w kadrze, a także wzmacnia głos, gdy uczestnik rozmowy znajdzie się w większej odległości od mikrofonu.

Portal TV (fot. Facebook)

Portal TV został zaprojektowany tak, aby mógł znajdować się nad lub pod telewizorem. W każdym ustawieniu powinien zapewnić zadowalającą jakość rozmowy, a także wspomniane przed chwilą funkcje śledzenia użytkownika.

Portal i Portal Mini

Kolejne urządzenia, które zasiliły ofertę Facebooka, to przeprojektowany Portal, a także zupełnie nowy Portal Mini. Portal ma 10-calowy wyświetlacz HD, który używany jest podczas połączeń wideo, do wyświetlania zdjęć i oglądania filmów. Z kolei w mniejszym Portal Mini znalazł się 8-calowy ekran.

Oba urządzenia wyposażone są w technologię adaptacyjnego wyświetlacza, która dostosowuje jasność i ustawienia kolorów do otoczenia. Zarówno Portal, jak i Portal Mini mają również wbudowany wydajny głośnik, który ma sprawdzić się nie tylko w rozmowach wideo, ale także podczas słuchania muzyki. Nie zabrakło też kamerki i funkcji śledzenia użytkownika.

Facebook Portal Mini
Portal Mini (fot. Facebook)

Wszystkie zaprezentowane dziś urządzenia obsługują sterowanie głosowe, aktywowane za pomocą komendy „Hey, Portal”. Dodatkowo, mają też wbudowaną asystentkę głosową Alexę, która pozwala na odsłuchiwanie najświeższych wiadomości, poznanie prognozy pogody, sterowanie muzyką czy wspieranymi urządzeniami Smart Home.

Portal TV, Portal i Portal Mini – cena, dostępność

Portal TV został wyceniony na 149 dolarów i będzie dostępny od 5 listopada. Portal Mini kosztuje natomiast 129 dolarów, a nowy Portal z 10-calowym wyświetlaczem 179 dolarów. Wysyłka obu urządzeń rozpocznie się 15 października.

źródło: Facebook