grafika z fuji instax mini link 2
Źródło: Fujifilm

Ten sprzęt dowodzi, że fizyczne wersje zdjęć jeszcze nie umarły

Kiedy ostatnio (o ile w ogóle?) zdarzyło się Wam wydrukować jakieś zdjęcie? Jeżeli chcielibyście spróbować, jak to jest trzymać w ręku własnoręcznie wykonaną fotografię, Fujifilm ma coś dla Was.

Nowa drukarka do zdjęć instax mini link 2 (specyfikacja)

Mobilne drukarki, pozwalające natychmiast wydrukować świeżo zrobione zdjęcie (na przykład smartfonem), to naprawdę spora nisza produktów, jednak – jak się okazuje – ma ona swoich amatorów. Fujifilm z myślą o nich zaprezentował dziś nowe urządzenie – model instax mini link 2. Co wyróżnia ten sprzęt pośród innych podobnych propozycji?

grafika z fujifilm instax mini link 2
Źródło: Fujifilm

Największą nowinką jest funkcja instaxAiR, dzięki której spersonalizujecie wykonywane zdjęcia. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji możecie dodać różnorodne elementy graficzne do drukowanych odbitek, m.in. dymki, neony, farby w sprayu czy brokat. To, co narysujecie wewnątrz aplikacji, pojawi się również na podglądzie wydruku.

Jeżeli efekt Was zadowoli, wystarczy kilka kliknięć, a otrzymacie jedyne w swoim rodzaju „obrysowane” zdjęcie. Aplikacja pozwala nawet nagrać wideo dokumentujące proces tworzenia rysunku i zachować dostęp do niego za pomocą kodu QR, który zostanie wydrukowany na odbitce.

Jeżeli Wasz smartfon lub kompatybilny aparat nie oferuje rozbudowanych filtrów – nic straconego. Aplikacja zawiera w sobie również opcję wybrania dwóch trybów kolorystycznychinstax-Rich o bogatej kolorystyce lub instax-Natural o bardziej stonowanym operowaniu barwami.

Oczywiście bajeranckie funkcje to nie wszystko. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to instax mini Link 2 potrafi wydrukować odbitkę w ~15 sekund, umożliwia drukowanie ciągłe, a na jednym akumulatorze wydrukujecie ~100 zdjęć z pomocą połączenia Bluetooth.

Jeżeli całkiem (nie)przypadkowo posiadacie bezlusterkowy aparat cyfrowy Fujifilm X-S10, on również jest w stanie przesłać zdjęcia bezpośrednio na drukarkę.

Cena instax mini link 2

Najnowsza, mobilna drukarka do zdjęć trafi do sprzedaży już za tydzień, 22 czerwca 2022 roku. Do wyboru dostaniecie trzy kolory: różowy, biały oraz niebieski. Do drukarki będziecie też mogli kupić nowy typ filmu natychmiastowego – instax mini Spray Art Instant Film z kolorowymi wzorami na odbitce.

Sugerowana cena drukarki to 619 złotych, natomiast pudełko z 10 arkuszami filmu ma kosztować 46,99 złotych.