Xiaomi Mi 9 (fot. Xiaomi)

Dwa nowe smartfony Xiaomi z Android One będą miały czytnik linii papilarnych w ekranie

Zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych jest coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowych smartfonów. I chociaż zapewne jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim stanie się popularniejszy niż jego pojemnościowy odpowiednik, to faktem jest, że można go spotkać już także w średniopółkowych urządzeniach (zob. Oppo RX17 Neo i Samsung Galaxy A50). Kolejnymi mogą być dwie nadchodzące propozycje od Xiaomi z logo programu Android One na obudowie.

Reklama

Członek ekipy XDA, franztesca, odnalazł informację o rozpoczęciu opracowywania oprogramowania dla trzech nowych modeli, noszących oznaczenia kodowe „pyxis”, „bamboo_sprout” i „cosmos_sprout”. Dwa ostatnie najprawdopodobniej będą członkami programu Android One, o czym świadczy dopisek „sprout”, charakterystyczny dla urządzeń z tej grupy. „Pyxis” może być natomiast przeznaczoną na rynek chiński wersją „bamboo_sprout”. Z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku Xiaomi Mi 5X i Mi A1 oraz Xiaomi Mi 6X i Mi A2.

Reklama

Według danych wyciągniętych z plików oprogramowania, wszystkie trzy ww. modele mają zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Najprawdopodobniej będą to jednak skanery optyczne, a nie ultradźwiękowe, ponieważ ten drugi jest droższy, a do tego na jego zastosowanie zdecydował się na razie tylko Samsung w Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10 5G.

Z oprogramowania testowego członkowi ekipy XDA udało się wyciągnąć również informację, że wszystkie trzy smartfony najprawdopodobniej będą miały kamerki do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 32 Mpix. Montowanie aparatów o takich parametrach staje się coraz popularniejszym posunięciem wśród producentów, więc niespecjalnie dziwi, że Xiaomi także ma zamiar to zrobić.

To na razie wszystko, co wiadomo na temat nowych smartfonów Xiaomi, jednak przy okazji warto przypomnieć, że na początku 2019 roku pojawiły się doniesienia o modelu o oznaczeniu kodowym „orchid_sprout”. Zapowiadał się on naprawdę obiecująco, ponieważ miał być pierwszym inteligentnym telefonem tej marki z serii Android One z modułem NFC na pokładzie.

Niestety, ekipa XDA odkryła, że w jego przypadku Xiaomi wykreśliło dopisek „sprout”, co może oznaczać, że producent zrezygnował z wypuszczenia na rynek tego smartfona w wersji z czystym Androidem lub nawet z jakiegoś powodu w ogóle anulował nad nim prace, ponieważ aktualnie ich status pozostaje nieznany.

Źródło: xda-developers

  1. No no jako użytkownik xiaomi mi a2 czekam z niecierpliwością. Czytnik w ekranie brzmi fajnie, do tego przydałby się przynajmniej snap 675/712 a ekran może być rozmiaru mi 9 lub redmi note 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama