Xiaomi rozpoczęło już prace nad Xiaomi Mi A3. Smartfon może zaoferować coś, czego nie mają jego poprzednicy

Program Android One powstał niczym Feniks z popiołów i Xiaomi w niemałym stopniu się do tego przyczyniło. Marka do tej pory wprowadziła na rynek trzy modele z serii Mi A: Mi A1, Mi A2 i Mi A2 Lite. W tym roku dołączy do nich Mi A3, nad którym producent rozpoczął już prace.

Pierwszą wzmiankę na temat nowego członka programu Android One dostrzeżono w kodzie źródłowym bazującego na Androidzie Pie MIUI 10 na smartfonach Xiaomi Mi 8 oraz Xiaomi Mi Mix 3. Odnaleziono w nim urządzenie o oznaczeniu kodowym „orchid_sprout”, które z dużym prawdopodobieństwem jest modelem Xiaomi Mi A3.

Zdecydowana większość członków programu Android One ma bowiem w oznaczeniu kodowym dopisek „_sprout”. Xiaomi Mi A1 to na przykład „tissot_sprout”, Mi A2 to „jasmine_sprout”, a Mi A2 Lite to „daisy_sprout”. Możemy więc mieć niemal 100% pewność, że „orchid_sprout” to kolejny przedstawiciel tej grupy i jednocześnie najnowszy smartfon tej kategorii autorstwa Xiaomi.

Na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji Xiaomi Mi A3, ale prędzej czy później szczegółowa lista parametrów z pewnością pojawi się w sieci, zapewne jeszcze przed oficjalną premierą smartfona. Ekipie z xda-developers udało się jednak odnaleźć informację o wsparciu dla nowego chipu NFC od NXP. Jeżeli producent faktycznie go umieści na pokładzie tego modelu, będzie to pierwszy sprzęt z logiem programu Android One na obudowie od Xiaomi z NFC.

Brak NFC jest bowiem jedną z największych wad Mi A1, Mi A2 i Mi A2 Lite. Oczywiście nie dla wszystkich, ale ja właśnie przez to zrezygnowałem kilkanaście miesięcy temu z zakupu Mi A1 i podejrzewam, że nie tylko ja, pomimo że swego czasu był to naprawdę świetny smartfon.

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi A3, ale raczej nie wcześniej niż dopiero za kilka miesięcy. Mi A2 i Mi A2 Lite zostały bowiem zaprezentowane zaledwie pół roku temu i wątpliwe, aby Xiaomi już w najbliższych tygodniach wypuściło na rynek nowy model z tej serii.

*na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi A2 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: xda-developers