Reklama
ramię mikrofonowe RODE PSA1+
RODE PSA1+ (źródło: Newsshooter)

RODE PSA1+ to następca rewolucyjnego ramienia mikrofonowego

Australijskie przedsiębiorstwo Røde Microphones wprowadziło w 2014 roku do sprzedaży ramię mikrofonowe PSA1, które na lata zdefiniowało rynek tego typu urządzeń. Praktycznie każdy producent obecnie wzoruje się na tej konstrukcji. Firma dołączyła teraz do swojej oferty poprawiony, ulepszony model – RODE PSA1+.

Reklama

Ramię mikrofonowe RODE PSA1+ będzie jeszcze doskonalsze

Ramię mikrofonowe RODE PSA1+ będzie uzupełniało portfolio firmy, a więc nie zastąpi całkowicie wariantu bez dopisku „+”. Najnowszy model cechuje się przede wszystkim zupełnie nowym wyglądem – poprzednik składa się praktycznie z trzech rurek, natomiast PSA1+ został zbudowany z dwóch jednakowych.

Co więcej, metalowe elementy są połączone ze sobą sprężynami w kształcie równoległoboku. Producent twierdzi, że zostały zaprojektowane tak, aby ramię oferowało smukłe ruchy oraz stabilność konstrukcji, nawet w przypadku, gdy korzystamy z bardzo lekkich lub ciężkich mikrofonów.

ramię mikrofonowe RODE PSA1+
(źródło: newsshoter)

RODE PSA1+ zostało pokryte dodatkową warstwą neoprenu, która ma za zadanie redukować dźwięki powstałe za sprawą ruchów ramienia mikrofonowego. Konstrukcja ma także na pokładzie specjalne gumowe elementy, usuwające dźwięki przenoszone przez wibracje – stukanie czy klikanie w klawiaturę, na przykład mechaniczną na niebieskich przełącznikach, która emituje ogromny hałas.

Ramię zostało zaprojektowane z myślą o przeróżnych grupach docelowych – znajdzie swoje miejsce przy stanowiskach gamingowych, jak i w profesjonalnych studiach nagraniowych. PSA1+ jest kompatybilne z mikrofonami o wadze od 94 gramów do aż 1,2 kg. Konstrukcja daje możliwość obrotu w zakresie 360°, a na jej pokładzie znajduje się miejsce na poprowadzenie kabli USB oraz XLR.

ramię mikrofonowe RODE PSA1+
(źródło: newsshoter)

Reszta specyfikacji PSA1+ jest bardzo podobna do poprzednika – ramię waży 1520 gramów oraz domyślnie cechuje się gwintem 3/8, a w zestawie dołączona jest przejściówka 5/8. Całość ma wymiary 65x940x100 mm.

Røde Microphones informuje, że nowy model jest już wysyłany na całym świecie. Sugerowana cena RODE RSA1+ została ustalona na 129 dolarów (równowartość ~515 złotych).