Huawei matepad 11.5 papermatte

Huawei stworzył nową aplikację na tablety

Huawei wprowadził dziś do Polski trzy nowe smartfony z serii Pura 70, co zdecydowanie jest wiadomością dnia, lecz producent przygotował jeszcze jedno ogłoszenie. Oficjalnie zaprezentował nową aplikację na tablety – GoPaint.

Huawei zaprezentował nową aplikację na tablety – GoPaint

Z wiadomych powodów chiński producent intensywnie rozwija swoją platformę HarmonyOS oraz wkłada mnóstwo wysiłku w to, aby w AppGallery były dostępne aplikacje popularnych firm i serwisów. Oczywiście, za pomocą pośredników da się korzystać z aplikacji Google na urządzeniach z HMS, ale Chińczycy chcą, aby użytkownicy nie czuli takiej potrzeby, oferując im swoje alternatywy dla poszczególnych programów, dostępnych w sklepie Google Play.

Zaprezentowana oficjalnie dziś aplikacja GoPaint została opracowana przez interdyscyplinarne zespoły badawczo-rozwojowe z ośmiu dziedzin, w tym materiałowej, optyki fizycznej i renderowania grafik. Ponadto producent współpracował z zespołem artystów, aby opracować ponad sto pędzli (oprócz tego można importować i edytować własne) oraz technologię realistycznych tekstur, pozwalająca digitalizować tekstury z różnych mediów artystycznych.

aplikacja Huawei GoPaint
źródło: Huawei

GoPaint wykorzystuje silnik malowania FangTian, który umożliwia tworzenie wielowarstwowych grafik oraz jest zdolny do profesjonalnego renderowania, szybkiego komponowania i efektywnego wykorzystania zasobów urządzenia. To ma przekładać się na niskie opóźnienie i wysoką liczbę klatek na sekundę nawet przy znaczących obciążeniach, takich jak duża liczba warstw lub duże płótna.

Program oferuje również dodatkowe narzędzia, takie jak korekcja krzywej i opcja natychmiastowego kształtu (można utworzyć do 10 kształtów, w tym trójkąty i kwadraty), a także 4 specjalne karty kolorów: Breezy, New Life, Characters i Scenery. Każda paleta zawiera 30 kolorów, wybranych przez artystów.

Producent zapewnia, że aplikacja GoPaint jest skierowana zarówno do profesjonalistów, jak i pasjonatów. Dla użytkowników przygotowano zestaw samouczków, aby pomóc im wykorzystać pełny potencjał każdego dostępnego w programie narzędzia.

Kiedy i na jakich urządzeniach będzie dostępna nowa aplikacja GoPaint?

Program GoPaint ma być fabrycznie instalowany na wybranych nowych tabletach chińskiego producenta. Będą mogli go wkrótce pobrać z AppGallery również użytkownicy modelu MatePad Pro 13,2″. Producent zaleca, aby podczas korzystania z aplikacji używać nowego rysika M-Pencil 3. generacji, który wykrywa ponad 10000 poziomów nacisku.