Oficjalnie: Androida Nougat dla OnePlus 2 nie będzie 18
OnePlus 2

Oficjalnie: Androida Nougat dla OnePlus 2 nie będzie

Po wielu spekulacjach i podsycaniu nadziei na to, że OnePlus 2 dostanie Androida 7.0, firma oficjalnie potwierdziła, że Nougat nigdy nie trafi na byłego flagowca OnePlusa. 

Informacja napłynęła z oficjalnego forum OnePlusa, gdzie pytania o aktualizację oprogramowania smartfona do nowej wersji systemu od Google pojawiały się już od dawna. Teraz wiadomo to na pewno: Nougata dla OnePlus 2 nie będzie.

Na forum przekazano, że „obsługa klienta informuje o tym klientów już od jakiegoś czasu”. Ostatnio potwierdziliśmy, że Android O zagości na OnePlus 3 i 3T. I to są jedyne aktualizacje, nad jakimi pracujemy”.

„Kiedy budowaliśmy OnePlusa 2 nie mieliśmy jeszcze zespołu ds. infrastruktury oprogramowania.”

Tak długie trzymanie klientów w niepewności co do aktualizacji nie spodobało się wielu fanom firmy. Z pewnością można było wystosować jakiś jasny komunikat znacznie wcześniej, zwłaszcza, że moderatorzy forum OnePlusa nie chcieli zajmować żadnego stanowiska. Zainteresowani użytkownicy dostawali w tej sprawie tylko pojedyncze maile. Całkiem możliwe, że brak aktualizacji wynika ze zmian, jakie zachodziły w ekipach odpowiedzialnych za software, w tym tych od Oxygen OS i Hydrogen OS.

Takie zakończenie sprawy to niestety nie nowość, gdyż nieraz byliśmy już świadkami, jak producent obiecuje aktualizacje oprogramowania, ale finalnie nie wywiązuje się z danego słowa. Teoretycznie można by to wybaczyć OnePlusowi, „bo jest jeszcze mały”, ale z drugiej strony uczciwość nakazuje dotrzymywanie obietnic.

 

źródło: AndroidAuthority