Ważne

To już potwierdzone – OnePlus Two nie dostanie Androida Nougat

Temat aktualizacji do Androida Nougat dla OnePlus Two pojawił się już kilka razy na łamach tabletowo.pl. Jeszcze na początku kwietnia na międzynarodowych forach rozpoczęła się gorąca dyskusja, w której to właściciele egzemplarzy OnePlus Two domagali się wcześniej wspomnianej aktualizacji. Dzisiaj jednak wiemy, że takowej nie będzie.

A to, że aktualizacji do Androida Nougat nie będzie, wiemy, dzięki informacji podanej przez pewnego brytyjskiego użytkownika forum XDA-Developers. Wysłał on maila do działu konsumenta OnePlus, w którym zapytał się o datę wypuszczenia Androida Nougat dla OnePlus Two. W odpowiedzi dostał to, czego się spodziewał.

Odpowiedź działu konsumenta OnePlus

Powyższy mail jest napisany w języku angielskim, jednak tak naprawdę liczy się tylko jedno zdanie, a brzmi ono “Nie będziemy już wypuszczać aktualizacji systemowych na urządzenie OnePlus Two”. Po tej informacji oburzenie użytkowników na forum XDA momentalnie wzrosło. Wielu ludzi automatycznie stało się niezadowolonych z zakupu tego telefonu. Pojawiły się nawet głosy, że lepiej było zakupić średniopółkowe urządzenie Motoroli – Moto X Play – dla której przygotowywany jest Android 7.0.

Co ciekawe, jeszcze w styczniu OnePlus zarzekał się, że druga generacja zabójcy flagowców definitywnie otrzyma Androida Nougat. A więc co się stało przez tych kilka miesięcy? Tego nie wiemy, jednak możemy być pewni, że wiele osób nie będzie chciało ponownie (albo pierwszy raz) zaufać tej marce.

A czy Wy korzystacie z Androida Nougat na swoich telefonach? Jesteście z niego zadowoleni? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: TechDroider; XDA-Developers

Komentarze

 • Bogusz Mastalerz

  Biorąc pod uwagę wąskie grono telefonów w portfolio to dość szybko odpuścili sobie ten model.

  • ufokuba

   Taaak… Też myślałem że jeszcze trochę z nim podziałają :/

  • Maciej Szkudlarek

   Pewnie grono użytkowników op2 było jeszcze węższe niż grono telefonów w ich portfolio

 • lanister

  Dosyć to zabawne, że akurat na XDA, oburzyli się tą wiadomością :D

 • spi

  To może być wynikiem jednego, bądź obu scenariuszy.
  1) Oneplus odpuścił model który nie zdobył rynku w zadowalający sposób
  2) Tak będzie z każdym modelem teraz ponieważ firma tnie koszty w imię niższej ceny.
  Brak wsparcia nie byłby problemem gdyby producent udostępnił sterowniki aparatu. Bez tego customy są niepelnowartosciowe.

  • FireFrost

   Jest jeszcze trzecia opcja, na którą wskazywałby fakt, że N dla OP2 była testowana. Może okazało się, że działa gorzej niż M? Wielu producentów wycofywało po wypuszczeniu aktualizacje swoich telefonów do N, problem miało nawet samo google chociażby z Nexusem 5.

   • Maciej Szkudlarek

    Raczej nie 5 tylko 5x

   • Dlaczego N miałoby gorzej działać niż M? Korzystając z Google mam zawsze odczucie, że co wersja nowsza systemu tom lepiej działa.

 • Radier

  Ciekawe ile teraz warte są zapowiedzi Oreo dla 3/3T.

  • Zrezygnowałem z tej firmy gdyż kupiłem oneplus 3 a tydzień później przyszedł 3t… Bez zapowiedzi, znienacka.

   Poczułem się wykorzystywany.

   • FireFrost

    To straszne, nie wyciągnęli cię do zarządu i nie wtajemniczyli w swoje plany wydawnicze? Kluczowego klienta z Europy Środkowej?

    • Nie. Po prostu zdenerwowałem sir, że telefon flagowy który kupiłem wcześniej za tydzień pojawił się lepszy – głównie mi tutaj o pojemności baterii chodzi.

     Chcoiaz do samego telefonu nie miałem żadnych zastrzeżeń.

 • stark2991

  Pozostaje mieć nadzieję że OP2 sprzedał się tak słabo, że sobie odpuścili i kolejne modele będą już miały normalne wsparcie. Dobrze że są tak lubiane na xda to nie ma problemu z brakiem aktualizacji :)

 • Marcin Pawlak

  Od kilku dni testuję 7.1.2 pod postacią LineageOS na Xperii SP. Pracuje idealnie i wszystko działa jak należy. Mam ochotę wysłać ten telefon do SONY i zapytać czemu onegdaj okłamali użytkowników w sprawie Androida 4.4…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona