Nowa aktualizacja dla Galaxy Note 8 wprowadza Bezpieczne połączenie WiFi | Tabletowo.pl

Nowa aktualizacja dla Galaxy Note 8 wprowadza Bezpieczne połączenie WiFi

...oraz grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida

Dołącz do dyskusji 0

Użytkownicy Samsunga Galaxy Note 8 informują, że urządzenie otrzymało w Polsce kolejną aktualizację oprogramowania. Tym razem, poza najnowszymi, grudniowymi poprawkami zabezpieczeń Androida, wnosi również nową funkcję – Bezpieczne połączenie WiFi. Co to takiego?

Jeszcze kilka tygodni temu posiadacze Galaxy Note 8 mieli prawo narzekać, że ich flagowe smartfony mają poprawki zabezpieczeń Androida sprzed kilku miesięcy. Faktem jest bowiem, że do początku grudnia w ustawieniach widniała data 1 sierpnia. Aktualizacja z czwartego grudnia wprowadziła poprawki listopadowe, a wczorajsza – grudniowe. Tak, to już druga aktualizacja Galaxy Note 8 w tym miesiącu.

Najnowsza paczka aktualizacyjna waży sporo, bo ponad 820 MB – polecam zatem podpięcie się do sieci WiFi przed rozpoczęciem pobierania (choć nie sądzę, żeby użytkownicy tego smartfonam mieli małe pakiety danych ;)).

Jak wspomniałam, aktualizacja wprowadza funkcję Bezpieczne połączenie WiFi.  Jej zadaniem jest ochrona użytkownika głównie podczas łączenia się z obcymi, niezabezpieczonymi sieciami WiFi, czyli np. na lotniskach, w kawiarniach, hotelach i innych miejscach, gdzie oferowany jest darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu. Miesięcznie, każdy użytkownik Galaxy Note 8 otrzymuje pakiet 250 MB danych – jeśli chcecie skorzystać z wyższego pakietu, możecie wykupić jeden z dwóch dostępnych: 24 godziny ochrony za 4,99 złotych lub miesiąc bez ograniczeń – za 9,99 złotych. W ramach usługi można wybrać aplikacje, które chcemy, by były chronione.

Przy okazji, przyznaję, przespałam moment, w którym Note 8 staniał. Już nie kosztuje 4299 złotych, jak miało to miejsce w dniu premiery, a o 400 złotych mniej – 3899 złotych, oczywiście u wybranych oficjalnych dystrybutorów, aktualnie widzę między innymi w al.to (spółka-siostra x-kom) i ole ole! (spółka-siostra Euro). To wciąż duża kwota, ale – przyznajcie sami – rozsądniejsza niż ta z dnia premiery.

Jeszcze wyprzedzając ewentualne pytania: obiecane porównanie Samsunga Galaxy Note 8 z Huawei Mate 10 Pro jest już na ukończeniu – spodziewajcie się go już niebawem!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona