Nokia zaprezentuje dwa smartfony z Androidem dopiero w drugim kwartale 2017 roku

Nie – jak się mówiło – jeszcze w tym roku, a dopiero w przyszłym „nowa” Nokia zaprezentuje swoje pierwsze smartfony z Androidem. Urządzenia mają zadebiutować na początku drugiego kwartału 2017 roku.

Z dużym zaciekawieniem przyjmowaliśmy kolejne przecieki na temat nadchodzących nowości „nowej” Nokii. Głównie dlatego, że spodziewaliśmy się je zobaczyć jeszcze w tym roku, a do jego końca zostało przecież niewiele ponad dwa miesiące. Producent najwyraźniej potrzebuje jednak trochę więcej czasu, aby dokończyć nad nimi prace.

Być może niektórych ucieszy natomiast fakt, że owszem, w tym roku zobaczymy dwie nowości, lecz będą to klasyczne telefony z małymi wyświetlaczami, fizyczną klawiaturą alfanumeryczną i słabymi aparatami, ale za to z bateriami, zapewniającymi bez problemu kilka dni pracy na pojedynczym ładowaniu.

Trzeba jednak pamiętać, że zarówno smartfony, jak i tablety, czy nawet klasyczne telefony, o których mowa powyżej ze „starą” Nokią będą miały wspólne tylko i wyłącznie logo. Ich projektowaniem i opracowywaniem zajmie się HMD Global Oy, natomiast produkcją FIH, czyli spółka-córka Foxconnu, która przejęła od Microsoftu m.in. fabrykę w Wietnamie.

Źródło: Nokiapoweruser, Nokia