Niezależnie od tego, jaki smartfon Nokii posiadasz, HMD Global zaktualizuje go do Androida 9.0 Pie

HMD Global, opiekujący się smartfonową marką Nokii, jest jedną z firm, która chce wziąć na poważnie aktualizacje swoich urządzeń. Taka polityka już nieraz była podkreślana przez przedstawicieli firmy, i sukcesywnie wywiązuje się ona z przekazywanych zapewnień. Dlatego gdy pojawia się informacja o tym, że wszystkie smartfony z logo Nokii dostaną Androida 9.0 Pie, nie śmiejemy się z obietnic HMD Global, a tylko czekamy.

Chwalić producenta za dobre praktyki trzeba. Zwłaszcza za takie, z których producent nie ma bezpośrednich zysków. Wszak przygotowywanie aktualizacji oprogramowania dla smartfonów to proces długi i żmudny: zmiany w kodzie, testy, dystrybucja. A wszystko to już po tym, jak klient zapłacił za urządzenie, więc przynajmniej ze strony czysto finansowej jest to mało opłacalne. Opłacalna jest jednak opinia producenta, który dba o wydane urządzenia, a to przynajmniej częściowo przekłada się na sprzedaż kolejnych modeli. Ci, którzy potrafią dać odczuć klientowi, że pamięta się o nim na długo po zakupie, zgarniają śmietankę w postaci kolejnych klientów.

Na to chyba liczy HMD Global, które nie dysponuje może budżetem Samsunga czy Huawei (a już na pewno nie Apple), ale zamierza wyrobić sobie dobrą opinię przez dostarczenie aktualizacji systemu Android 9.0 wszystkim swoim urządzeniom, bez względu na półkę cenową.

Zatem w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się aktualizacji dla smartfonów: Nokia 1 (Android Go), Nokia 2, Nokia 2.1 (Android Go), Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 5, Nokia 5.1, Nokia 6 , Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 7 (wyłącznie w Chinach), Nokia 7 Plus, Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia X6 (wyłącznie w Chinach) oraz Nokia X5 (wyłącznie w Chinach).

HMD Global nie podało żadnych, nawet przybliżonych dat aktualizacji, ale bazując na dotychczasowych tendencjach, firma raczej nie będzie odwlekać dystrybucji wyższej wersji Androida w nieskończoność. Do tej pory Nokie były pod tym względem bardzo dobrze obsługiwane.

Wydaje się, że pierwszym modelem, na jaki trafi Android 9.0, będzie Nokia 7 Plus – smartfon, na którym już teraz trwają testy tej wersji systemu Google. Następne w kolejce będą pewnie urządzenia flagowe, takie jak Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco. Zanim nowe oprogramowanie trafi na średniopółkowce i budżetowce, rozgości się na urządzeniach z linii Android Go.

Naprawdę aż przyjemnie przekazywać takie wieści. To prawda, że HMD nie musi dbać o dziesiątki smartfonów, ale fakt, że zobowiązuje się do aktualizacji wszystkich swoich urządzeń, naprawdę się liczy.

https://www.tabletowo.pl/2017/10/28/recenzja-test-nokia-8/

źródło: suomimobili.fi, Nokia Mobile przez PhoneArena