Nokia Power Bank P6202 - (fot. Nokia)
fot. Nokia

Nowe power banki od Nokii zmierzają na rynek. Warianty powinny zadowolić każdego

Nokia nie należy do firm, których strategia sprowadza się do zalewania rynku przeróżnymi produktami. Widzimy raczej dużą powściągliwość w przypadku nowości od fińskiego producenta. Wszystko wskazuje jednak na to, że Nokia spróbuje teraz przekonać klientów do siebie akcesoriami. W oficjalnym sklepie internetowym producenta pojawiły się trzy zupełnie nowe power banki, które w najbliższym czasie maja trafić do sprzedaży.

Nokia i jej nowe power banki

HMD Global, czyli właściciel praw do marki Nokia, szykuje się do prezentacji nowych produktów. Konferencja odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 16 czasu polskiego. Czego możemy spodziewać się po tym wydarzeniu? Zapewne premiery nowych smartfonów z niższej półki, które zostaną wyposażone w modemy 5G. Teraz, za sprawą informacji umieszczonych w oficjalnym sklepie producenta, wiemy także, że planuje on wydać w najbliższym czasie także trzy nowe power banki. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że i te produkty będą częścią planowanej konferencji.

Na stronie sklepu wymienione zostały następujące modele: Nokia Power Bank P6201, Nokia Power Bank P6202 i Nokia Power Bank P6203. Przyglądając się specyfikacji tych urządzeń widać, że producent stara się dotrzeć do jak największego grona klientów.

Nokia Power Bank P6201

Pierwszy z wymienionych banków energii oferuje dość standardową pojemność 10000 mAh. Producent chwali się stosunkowo kompaktowym, kwadratowym designem z zaobleniami na krawędziach. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LED, który wskazuje pozostały procent baterii. Ponadto ma też dwa wyjścia USB-A, obsługujące ładowanie o mocy 5 W i 10,5 W. Power bank naładować będzie można za pomocą dwóch portów: microUSB lub USB typu C. W obu przypadkach moc ładowania wynosi 10 W.

Nokia P6201 Power Bank - fot. Nokia
źródło: Nokia

Nokia Power Bank P6202

Druga propozycja oferuje pojemność 20000 mAh. Wygląd urządzenia nie różni się za bardzo w stosunku do wcześniej opisywanego modelu. Zmianą jest obecność niebiesko-czarnego gradientu. Z racji zwiększonej pojemności baterii, akumulator jest oczywiście odrobinę szerszy i cięższy. Producent nie podaje jednak na ten moment konkretnych liczb.

Nokia Power Bank P6202 oferuje aż trzy porty ładujące: dwa wyjścia USB-A i jedno USB-C, które może służyć zarówno jako port wejściowy, jak i wyjściowy. Zmianą w stosunku do mniejszego modelu jest obsługa ładowania o mocy 22,5 W. Producent deklaruje, że pozwoli to naładować najnowszego iPhone’a 12 do 60% w około pół godziny, a do pełna w mniej niż 2 godziny.

Nokia Power Bank P6202 - fot. Nokia
źródło: Nokia

Sprzęt daje możliwość ładowania aż trzech urządzeń jednocześnie i tak jak mniejszy odpowiednik, wyposażony jest w ekran LED wskazujący poziom naładowania akumulatora.

Nokia Power Bank P6203

Ostatnia propozycja Nokii to aż trzy razy większa pojemność w stosunku do najmniejszego oferowanego banku energii – 30000 mAh ma pozwolić na wielokrotne naładowanie smartfona czy tabletu. Z uwagi na znacznie większą baterię, zmianie uległ design – sprzęt jest białym prostokątem.

Jeśli natomiast chodzi o porty, to urządzenie oferuje ich aż cztery: trzy USB-A i jedno USB-C, co zarazem daje możliwość ładowania nawet czterech sprzętów jednocześnie. Wejście USB-C – jak w poprzednim przypadku – może pełnić zarówno rolę portu wejściowego, jak i wyjściowego. Nokia Power Bank P6203 obsługuje szybkie ładowanie 22,5 W.

Nokia Power Bank P6203
źródło: Nokia

Cena i dostępność

Przy wszystkich trzech powerbankach, umieszczonych na oficjalnej stronie producenta, widnieje status „dostępne wkrótce”. Zapewne niedługo poznamy także ceny i listę rynków, na których będzie możliwy ich zakup.