Nokia D1C

Nokia D1C na zdjęciach i renderach

Choć pierwsze smartfony z Androidem „nowa” Nokia zaprezentuje dopiero w drugim kwartale 2017 roku, to już od pewnego czasu dowiadujemy się o nich kolejnych rzeczy. Teraz do sieci przedostały się zdjęcia i rendery, przedstawiające jedno z urządzeń – Nokię D1C.

Reklama

Na poniższych grafikach widać, że producent nie ma zamiaru rezygnować z linii stylistycznej, jaką charakteryzowały się jego niektóre Lumie. Bryła Nokii D1C również jest kanciasta i mocno zaznaczona. Logo Nokia znalazło się na środku panelu tylnego i w prawym górnym rogu na przodzie.

Reklama

Można jednak zauważyć, że smartfon w kolorze złotym nieco się różni od białego i czarnego egzemplarza. Wynika to podobno z faktu, że ma on być wersją „lepszą” – m.in. z uwagi na zastosowanie czytnika linii papilarnych i podwójnej diody doświetlającej przy aparacie.

Do sieci wyciekły także zdjęcia, rzekomo przedstawiające Nokię D1C. Urządzenie na nich widoczne różni się trochę od tego, które przedstawiają powyższe rendery. Przede wszystkim tym, że czytnik linii papilarnych znalazł się zaraz pod obiektywem aparatu głównego – chyba, że to miejsce dla diody doświetlającej i np. laserowego autofokusa? Do tego mozna zauważyć plastikowe wstawki, biegnące przy samych krawędziach na dole i górze (tak samo, jak w iPhone’ie 7).

W obu przypadkach mamy zarówno punkty wspólne, jak i rzeczy, które się nie powtarzają. Wydaje się jednak, że zdjęcia powinny być bliżej prawdy i osobiście również skłaniałbym się w ich stronę, traktując ww. rendery z przymrużeniem oka i raczej jako fantazję jakiegoś fana marki.

Specyfikacja Nokii D1C

  • wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920),
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505,
  • 3GB RAM,
  • 16GB/32GB pamięci wewnętrznej,
  • aparat główny 13 Mpix/16 Mpix (różne źródła podają różne dane na ten temat),
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • system operacyjny Android 7.0 Nougat.

Źródło: Weibo przez AndroidPureBaidu przez Tablety