Nokia zaprezentuje dwa smartfony z Androidem dopiero w drugim kwartale 2017 roku

Nie – jak się mówiło – jeszcze w tym roku, a dopiero w przyszłym „nowa” Nokia zaprezentuje swoje pierwsze smartfony z Androidem. Urządzenia mają zadebiutować na początku drugiego kwartału 2017 roku.

Z dużym zaciekawieniem przyjmowaliśmy kolejne przecieki na temat nadchodzących nowości „nowej” Nokii. Głównie dlatego, że spodziewaliśmy się je zobaczyć jeszcze w tym roku, a do jego końca zostało przecież niewiele ponad dwa miesiące. Producent najwyraźniej potrzebuje jednak trochę więcej czasu, aby dokończyć nad nimi prace.

Być może niektórych ucieszy natomiast fakt, że owszem, w tym roku zobaczymy dwie nowości, lecz będą to klasyczne telefony z małymi wyświetlaczami, fizyczną klawiaturą alfanumeryczną i słabymi aparatami, ale za to z bateriami, zapewniającymi bez problemu kilka dni pracy na pojedynczym ładowaniu.

Trzeba jednak pamiętać, że zarówno smartfony, jak i tablety, czy nawet klasyczne telefony, o których mowa powyżej ze „starą” Nokią będą miały wspólne tylko i wyłącznie logo. Ich projektowaniem i opracowywaniem zajmie się HMD Global Oy, natomiast produkcją FIH, czyli spółka-córka Foxconnu, która przejęła od Microsoftu m.in. fabrykę w Wietnamie.

Źródło: Nokiapoweruser, Nokia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  „ale za to z bateriami, zapewniającymi bez problemu kilka dni pracy na pojedynczym ładowaniu.” Baterie będą mieć normalne, po prostu wykastrowanie ze wszystkiego robi swoje :P

  • To taki skrót myślowy, bo wiadomo o co chodzi ;)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Ty to wiesz, ja to wiem – zapewniam jednak, że są i tacy, co nie wiedzą :P

 • Oczywistym jest, że „nowa” Nokia to nie „stara” Nokia, gdzie to „stara” Nokia produkowała wszystko na własną rękę… Dobrze byłoby jednak dopisać kilka informacji o samym HMD, ażeby ludzie nie ciągnęli do myśli, że „Nokia umarła”, bo wcale tak nie jest i poza logo, nowe smartfony będą miały to, co najważniejsze w fińskim biznesie… – technikę. W praktyce, między „starą” a „nową” Nokią nie ma praktycznie żadnej różnicy, niż ta, że urządzenia produkowane będą przez nowy organ.

  Trochę historii i faktów:

  – HMD global Oy jest fińską firmą.
  – HMD jest firmą prywatną i należy do Smart Connect LP
  – Smart Connect LP przewodzi były pracownik Nokii Jean-François Baril
  – przedsiębiorstwo (HMD) zostało powołane do życia dzięki inicjatywie różnych „osób”, wśród których znajdują się byli i aktualni pracownicy m.in. Nokii i Microsoftu
  – aktualnym CEO HMD jest Arto Nummela – były pracownik Nokii, obecnie szef działu Microsoft Mobile (Azja i Afryka)
  – funkcję prezesa pełni Florian Seiche (Nokia, MS)
  – szefem marketingu jest Pekka Rantala

  Jakby nie patrzeć w trójce reprezentantów siedzą szychy ze „starej” Nokii

  – HMD dostało pozwolenie na wykorzystywanie znaku towarowego NOKIA oraz zaplecze technologiczne
  – FIH wykupił prawa do biznesu związanego z klasycznymi słuchawkami (bez praw do nazwy i patentów)
  – w zasadzie FIH i Nokia, HMD mają niewiele wspólnego

  Reasumując, „nowa” Nokia ze „starą” mają więcej wspólnego niż niejeden myśli :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona