Nokia C1 będzie dostępna z Androidem i Windows 10 Mobile? | Tabletowo.pl

Nokia C1 będzie dostępna z Androidem i Windows 10 Mobile?

Dołącz do dyskusji 0

Nokia musi poczekać jeszcze rok, aby móc powrócić na rynek smartfonów. Finowie zgodzili się na to, sprzedając Microsoftowi swój dział mobilny. Jednak to, że tak się stanie, jest niemal pewne.

W sieci pojawił się właśnie kolejny render przedstawiający Nokię C1. Od razu można zauważyć bardzo mocną inspirację iPhone’ami – od samej bryły, poprzez wygląd całego panelu tylnego, aż po rozmieszczenie przycisków regulacji głośności oraz włączania/blokady. Ciekawsze jest jednak to, co widać na wyświetlaczach. Jeden z nich (na pierwszym planie) prezentuje interfejs systemu operacyjnego Android wraz z autorskim launcherem producenta Nokia Z. Natomiast na drugim planie dostrzec można windowsowe kafelki.

Chociaż to tylko render i nie wiadomo czy okaże się prawdziwy, to myślę, że taki wygląd Nokii C1 jest bardzo prawdopodobny. Wystarczy przypomnieć sobie tablet Nokia N1, który jest mocno inspirowany iPadem. Finowie mogą więc pójść tą samą ścieżką i po raz kolejny zaczerpnąć z apple’owego designu. Choć osobiście tego nie pochwalam (nawet biorąc pod uwagę, że obecnie wszystkie urządzenia są do siebie mniej lub bardziej podobne), to założę się, że po tak wyglądający smartfon z pewnością sięgnęłaby spora liczba użytkowników.

Oczywiście sama Nokia nie jest w stanie wyprodukować żadnego urządzenia, ponieważ wraz z działem mobilnym sprzedano Microsoftowi wszystkie fabryki. Potrzebny jest więc partner, który weźmie na siebie tę część procesu twórczego. Najprawdopodobniejszym wydaje się Foxconn, odpowiedzialny za tablet Nokia N1.

Finowie na pytanie czy zamierzają wrócić na rynek urządzeń mobilnych odpowiadali wcześniej, że to skomplikowane. Później jednak pojawiły się informacje, że Nokia zajmie się produkcją wearables – jest to więc pewna wskazówka, że możemy spodziewać się również smartfonów z jej logo, a być może i kolejnych tabletów. Zwłaszcza, że w statucie założycielskim marki wciąż figurują mobile devices.

Źródło: Nokiapoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona