Był już tablet z Androidem od Finów, teraz czas na smartfon Nokia C1?

Jak wszyscy wiemy, mobilny oddział Nokii został kupiony przez Microsoft, a pierwszą Lumią bez znaczka fińskiej firmy jest świetna 535, która w naszym kraju kosztuje tylko 499 złotych. Jednak Nokia nie daje o sobie zapomnieć fanom rynku mobilnego, ponieważ nie dość że pokazała swój launcher na Androida “Nokia Z“, to jeszcze powstał tablet sygnowany tą marką – o nazwie N1. Wiele wskazuje na to, że niedługo zobaczymy jeszcze smartfon od Finów.

Nokia C1, bo tak ma się on nazywać, powstałaby na podobnej zasadzie, jak tablet fińskiej firmy. Za stworzenie produktu odpowiedzialna byłaby inna firma, a Finowie jedynie użyczyliby swojego logo na obudowie. I tak dla wielu może to być wymarzone urządzenie, na które czekali od początku związku Microsoftu z Nokią. Na razie inne wyjście i tak nie wchodzi w grę, ponieważ fińska firma nie może sama tworzyć smartfonów do 2016 roku.

C1 to, według przecieków, 5-calowe urządzenie, które będzie wyposażone w procesor Intela oraz 2 GB pamięci RAM. Poza tym mamy w niej znaleźć również 32 GB pamięci wbudowanej, 8-megapikselowy aparat główny (5 Mpix na przednim panelu) oraz Androida 5.0 Lollipop z nakładką Nokia Z Launcher. Na razie nie wiadomo nic więcej o tym smartfonie, ale na pewno znalazłby on wielu zwolenników.

Komentarze

 • lolekp0rnolek

  Brałbym jak narkoman LSD.

 • Ja(ten prawdziwy)

  Mówili, że nie są już zainteresowani Smartphone’ami…

  • Adam

   Ale mówili też, że mogą udostępnić prawa do stosowania marki Nokia jakiemuś producentowi.

   • Ja(ten prawdziwy)

    Nie wiedziałem.
    Masz jakieś źródło, więcej informacji?

    • Adam

     Pogooglaj sobie, a znajdziesz.

     Generalnie na pytanie czy planują produkcję telefonów padła odpowiedź, że nie, ale mogą licencjonować markę innemu producentowi.

     I właśnie to zrobili na rzecz Foxconn, dzięki czemu powstał tablet N1.

     Telefon C1 jest najwidoczniej kolejny.

     • Ja(ten prawdziwy)

 • ja

  a będzie dostępna w Polsce? dla super info.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona