smartfon Nokia 9 PureView smartphone
Nokia 9 PureView

Nokia obniża ceny trzech smartfonów, w tym flagowej Nokii 9 PureView

Smartfony mają to do siebie, że czas działa na ich niekorzyść. Szczególnie ma to zastosowanie w przypadku urządzeń z Androidem. Nokia poinformowała dziś, że zdecydowała się obniżyć cenę trzech modeli ze swojego portfolio, w tym flagowej Nokii 9 PureView.

Reklama

Nokia 9 PureView – nowa, niższa cena

Już od co najmniej kilku dni dało się zauważyć, że cena Nokii 9 PureView została obniżona w niektórych sklepach z elektroniką. Dopiero dziś producent jednak oficjalnie poinformował, że od teraz jej rekomendowana cena to 1999 złotych, czyli o 600 złotych mniej niż w momencie polskiej premiery. Co więcej, w trakcie promocji „Tydzień smartfonów” w x-kom można ją kupić jeszcze taniej, bo za 1799 złotych – wystarczy w koszyku użyć kodu rabatowego „smartfon”. Oferta obowiązuje do niedzieli, 13 października 2019 roku, lub do wyczerpania zapasów.

Zadebiutowała Nokia 9 PureView. To pierwszy na rynku smartfon z penta-aparatem

Nokia 4.2 – nowa, niższa cena

Kolejnym smartfonem, którego cena od dziś oficjalnie jest niższa, jest Nokia 4.2. Zadebiutowała ona razem z wymienioną powyżej Nokią 9 PureView na targach MWC 2019 w Barcelonie, a do Polski trafiła pod koniec maja 2019 roku. Jej początkowa cena nie zachęcała jednak do zakupu, ponieważ została ustalona na poziomie aż 849 złotych, co przy oferowanej przez ten model specyfikacji było mocną przesadą.

Nokia 4.2 (fot. Nokia)

Od teraz oficjalna cena Nokii 4.2 jest o 150 złotych niższa i wynosi 699 złotych. W tej kwocie jest już zdecydowanie bardziej atrakcyjną propozycją, chociaż nie mniej ciekawych alternatyw nie brakuje. Głównymi argumentami „za” są w tym przypadku czysty Android i przynależność do programu Android One oraz moduł NFC.

Nokia 5.1 Plus – nowa, niższa cena

Ostatnim ze smartfonów, który doczekał się oficjalnej obniżki ceny, jest Nokia 5.1 Plus. To najstarszy model z tej trójki, bowiem zadebiutował ponad rok temu, w sierpniu 2018 roku. Do Polski trafił w listopadzie tego samego roku i – podobnie, jak w przypadku Nokii 4.2 – jego początkowa cena (1099 złotych) nie była wybitnie atrakcyjna.

Jako że od premiery Nokii 5.1 Plus minęło już wiele miesięcy, jej cena sukcesywnie malała. Nowa, sugerowana została teraz ustalona na 599 złotych. Co jednak ciekawe, w Play można kupić ten smartfon (bez umowy) jeszcze o 100 złotych taniej, tj. za 499 złotych. Do wyboru jest wersja czarna i niebieska.

Źródło: informacja prasowa