Nokia 8 może być pierwszym nowym smartfonem z Androidem 8.0 O(coś-tam-dalej) | Tabletowo.pl

Nokia 8 może być pierwszym nowym smartfonem z Androidem 8.0 O(coś-tam-dalej)

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli ostatnie doniesienia się potwierdzą, to Android 8.0 O(coś-tam-dalej) zadebiutuje już w przyszłym tygodniu i od razu aktualizację do niego dostaną właściciele modeli Pixel i Pixel XL. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że pierwszym nowym smartfonem z tą wersją systemu operacyjnego będzie Nokia 8.

Co prawda Google nie zapowiedziało jeszcze oficjalnej premiery Androida O, jednak nie zdziwię się specjalnie, jeżeli tego w ogóle nie zrobi, tylko po prostu danego dnia ogłosi jego debiut. Tak bowiem było już w przypadku Androida 7.0 Nougat i wiele wskazuje na to, że historia powtórzy się również w tym roku. Nowy system operacyjny raczej nie zostanie zaprezentowany razem z nowymi Pixelami, ponieważ miałoby to miejsce dopiero za kilka miesięcy. A niedawno Google udostępniło ostatnią betę, co jest ostatnim „przystankiem” dla każdego nowego wydania Androida.

Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że Android O zadebiutuje już w następnym tygodniu. Od razu powinien ruszyć też proces aktualizacji dla Pixela i Pixela XL. Wkrótce również z pewnością pojawią się pierwsze nowe urządzenia z najnowszym Androidem. I wiele wskazuje na to, że premierowym będzie właśnie Nokia 8.

Smartfon pojawił się bowiem właśnie w bazie Geekbench, który odnotował, że urządzenie pracowało pod kontrolą Androida 8.0. A wiemy, że to Nokia 8, ponieważ benchmark podaje, że jej sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540, wspierany przez 4 GB RAM – a to w 100% pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami na temat tego modelu.

Nokia 8 z Androidem 8.0 w Geekbench (fot. Tabletowo.pl)

Według oficjalnych zapowiedzi, Nokia 8 zadebiutuje 16 sierpnia na konferencji w Londynie, więc zaledwie tydzień po oficjalnym udostępnieniu Androida 8.0 O(coś-tam-dalej). Są więc szanse, że to właśnie ten model będzie pierwszym nowym smartfonem z najnowszym wydaniem Androida.

Źródło: @RDR0b11Geekbench

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona