Ważne

Nokia 8 w Europie będzie tańsza niż się spodziewaliśmy. Jednak w samej Polsce niekoniecznie

Tegoroczny flagowiec “nowej” Nokii zadebiutuje 16 sierpnia – to pewne. Jako że do premiery pozostało już bardzo mało czasu, nie powinno nikogo zdziwić, że znamy sporą część specyfikacji nadchodzącej nowości oraz nawet jej cenę. Teraz jednak okazuje się, że smartfon może być nieco tańszy niż się spodziewaliśmy.

Według niedawnych doniesień Nokia 8 miała kosztować w Europie 589 euro, czyli równowartość ~2500 złotych. Według mnie jest to bardzo atrakcyjna cena na start dla flagowca. Bezpośrednia konkurencja była bowiem sporo droższa na początku – zakup większości modeli wiązał się z wydatkiem co najmniej 3199 złotych, czyli aż 700 złotych więcej!

Tymczasem właśnie okazuje się, że Nokia 8 może być w Europie jeszcze tańsza. W cennikach rumuńskiego oddziału Vodafone (jednego z działających w tym kraju operatorów) dostrzeżono bowiem ten smartfon – i widniała przy nim cena w wysokości niecałych 520 euro. Po przeliczeniu na złotówki da nam to równowartość ~2200 złotych. Tańszy jest już tylko OnePlus 5 (499 euro) i Xiaomi Mi 6 (1999 złotych z oficjalnej polskiej dystrybucji, realizowanej przez ABC Data).

Niestety, osobiście uważam, że są małe szanse, żeby w Polsce Nokia 8 kosztowała 2200 złotych. Po pierwsze, Nokia 6, Nokia 5 i Nokia 3 są u nas sporo droższe niż w Europie Zachodniej. Po drugie, w tym samym cenniku Vodafone przy Nokii 3 widnieje cena ~124 euro (~530 złotych), a u nas ten model kosztuje 699 złotych. Dlatego spodziewam się, że w naszym kraju za tegorocznego flagowca “nowej” Nokii przyjdzie klientom zapłacić co najmniej 2499 złotych. Ale obym się mylił.

Wszystkie informacje na temat Nokii 8 znajdziecie w >tym artykule<.

Źródło: Mobilissimo

Komentarze

 • A jaki to problem zamówić sobie telefon zza granicy? I to chyba nie jest taki ostateczny flagowiec. Chyba, że Nokia 9 będzie dostępna po nowym roku.

 • Andrzej

  Zawsze można po niego pojechać do Berlina ale czy wróci się żywym?

  • olg

   O właśnie byłem niedawno we Frankfurcie nad Odrą i stałem dość długo w korku okazało się że uchodźcy szli sobie jezdnią dopiero policja ich zaprosiła na chodnik ale i tak nie wszyscy słuchali j szli środkiem jezdni mam nagrany filmik normalnie szok ale elektronika tańsza

  • kornik x

   Ty lepiej tam nie jedź – o jednego dzikusa mniej będzie. Mam znajomych w Berlinie i wyobraź sobie, że mają się znacznie lepiej niż większość Polaków w Polsce. I są żywi.

   • Andrzej

    I na zdrowie im

 • Adam q

  U nas Nokia nie zrobi furory raczej, A jak wiadomo nie jest to już ta Nokia Szwedzka porządna marka, która Kiedyś była. Dziś telefony większości Marek są na bardzo wysokim poziomie, konkurencja jest prze ogromna, Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Nokia kiedyś wybiła się tak wysoko bo wyróżniała się jakością innowacyjnością i była jedną jedyną właściwie najlepszą firmą na świecie w produkcji telefonów pod każdym względem, ale dzisiaj niczym się nie różni od wielu innych firm które produkują telefonu, wiesz poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. A jeśli Nokia zamierza dać wysoką cenę w Polsce to może się pożegnać z polskim rynkiem na zawsze.

  • kornik x

   A niby jaka jest teraz Nokia jak nie fińska? Wiesz co to jest HMD Global, czy piszesz żeby pisać?

 • Parrot Max

  Hej. Zróbcie porównanie mi6 i op5.

 • Adam Szostek

  Jak napisała parę osób, nie jest problemem zakup telefonu w internecie. Pytanie tylko czy będzie warto, żeby się nie okazało że ten flagowiec ma snapa 660

 • Sheerley

  Ale ciągle 2499 za Zeiss’a, Snapa 835 i 4/64 to dobry deal.

 • wojciech siwy

  pazerność i tyle !

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona