Jutro premiera nowej Nokii. Mówią, że to będzie Nokia 7 z aparatem z optyką ZEISS 17

Jutro premiera nowej Nokii. Mówią, że to będzie Nokia 7 z aparatem z optyką ZEISS

Już jutro, 19 października, Nokia ma zaprezentować w Chinach nowy smartfon. I chociaż sam zainteresowany tego nie potwierdził, to wszyscy spodziewają się zobaczyć Nokię 7, która będzie się mogła pochwalić obecnością aparatu z optyką autorstwa marki ZEISS.

W zasadzie o Nokii 7 słyszeliśmy tylko raz i to już dawno, bo trzy miesiące temu. Wówczas jednak i tak nie dowiedzieliśmy się na jej temat za dużo – jedynie, że ma ją napędzać ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 164 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508. Nic więcej.

Teraz jednak temat Nokii 7 powraca. Jutro HMD Global (czyli właściciel praw m.in. do logo marki) zaprezentuje w Chinach nowy model i sporo osób sugeruje, że będzie to właśnie Siódemka. Co więcej, pojawiły się nawet szkice, rzekomo ją przedstawiające. I jak widać poniżej, smartfon nie zapowiada się na tzw. „bezramkowca” – wizualnie ma przypominać wszystkie, zaprezentowane do tej pory Nokie. Chociaż mi najbardziej kojarzy się z owianą złą sławą Nokią 3, z uwagi na obecność dotykowych przycisków na przodzie.

Jednak to na pleckach Siódemki dzieje się znacznie więcej. Po pierwsze, umieszczono tam pojedynczy aparat, sygnowany logo ZEISS. Poniżej natomiast znalazł się czytnik linii papilarnych i muszę przyznać, że mnie osobiście bardzo takie posunięcie dziwi, ponieważ przy takim projekcie spodziewalibyśmy się go raczej na przodzie, no nie? Trochę pokracznie to wygląda.

Jutro premiera nowej Nokii. Mówią, że to będzie Nokia 7 z aparatem z optyką ZEISS 19
Tak rzekomo ma wyglądać Nokia 7

Na szczęście nie będziemy musieli zbyt długo czekać na rozwiązanie tej zagwozdki, ponieważ – jak już wspomniałem – HMD Global zaprezentuje nowy smartfon jutro, 19 października. Muszę jednak też Was lojalnie ostrzec, że niewykluczone, że w czwartek nie zobaczymy nic nowego, a producent wprowadzi jedynie oficjalnie na chiński rynek flagową Nokię 8 (bo i takie pomysły się pojawiają).

Nie można też wykluczyć, że jutro producent zaprezentuje nam coś znacznie mniej spektakularnego, czyli ultrabudżetową Nokię 2 z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Więcej na jej temat przeczytacie >w tym artykule< (tam też znajdziecie jej legitne rendery od Evana Blassa).

Źródło: GizChina, AndroidPure