Ważne

Mimo marnej specyfikacji, Nokia 2 zapowiada się na długodystansowca (aktualizacja)

Po niespecjalnie udanej Nokii 3 wydawało się, że gorzej być już nie może. Tymczasem jakiś czas temu na horyzoncie pojawiła się jeszcze niżej pozycjonowana Nokia 2. I choć dotychczasowe doniesienia na jej temat nie wróżyły nic dobrego, to właśnie okazuje się, że smartfon będzie miał jeden killer feature.

Jak sięgnąć pamięcią, telefony Nokii charakteryzowały się baaardzo długim czasem pracy na baterii. Sam szczerze nie pamiętam, jak często sięgałem po ładowarkę do swojej Nokii 3410 (przy okazji się pochwalę, że była to moja pierwsza komórka). Później jednak czasy się zmieniły i obecnie musimy ładować swoje smartfony najczęściej codziennie lub co drugi dzień (albo też dwa razy na dzień, jak robię to ja).

Nokia 2 może być jednak jednym z nielicznych wyjątków, które wytrzymają na pojedynczym ładowaniu nieco dłużej. Właśnie zostało bowiem potwierdzone (przez amerykańską Federalną Komisję Łączności, z ang. FCC), że smartfon zostanie wyposażony w akumulator o pojemności aż 4000 mAh. Dla porównania, Nokia 3 ma baterię zaledwie 2630 mAh.

Akumulator 4000 mAh w połączeniu z 5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości maksymalnie HD (choć nie zdziwię się, jeżeli będzie ona niższa) i nieszczególnie wydajnym, czterordzeniowym (4x ARM Cortex-A7; 28 nm) procesorem Qualcomm Snapdragon 212 1,3 GHz z grafiką Adreno 304 i 1 GB RAM może zapewnić naprawdę długi czas na pojedynczym ładowaniu. Szczególnie w rękach niezbyt wymagających użytkowników – bo do takich właśnie zostanie skierowana Nokia 2.

Aktualizacja

Evan Blass podzielił się z nami renderami Nokii 2:

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 3 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: @rquandt

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona