Reklama
(fot. Nissan)

Nissan LEAF – najmocniejsza wersja w dużo niższej cenie

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które poszukują dobrze wyposażonego elektryka, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Nissan LEAF e+ jest teraz dostępny w cenie niższej o ponad 30 tys. złotych.

Reklama

Nissan LEAF e+ to elektryk o całkiem dobrych osiągach

Elektryczny samochód Nissana cieszy się dużym zainteresowaniem. Według licznych raportów, to jeden z najczęściej kupowanych elektryków w Polsce. W 2019 roku został wyprzedzony tylko przez BMW i3. Wysoka popularność nie powinna dziwić – w dobrej cenie otrzymujemy świetne auto do miasta.

Nissan LEAF e+
(fot. Nissan)

Owszem, w podstawowych odmianach Nissan LEAF to przede wszystkim miejski samochód. Dostępna jest jednak wersja e+, która – jak już wspomniałem – pozwoli na wyjechanie poza miasto. Ponadto, na osiągi raczej nikt nie będzie narzekał.

Topowa odmiana japońskiego elektryka jest wyposażona w akumulator o pojemności 62 kWh, który pozwala na przejechanie do 385 km w cyklu mieszanym (według WLPT). Na pokładzie znalazł się również silnik elektryczny, generujący 217 KM i umożliwiający uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy.

Bogate wyposażenie

W związku z tym, że mamy do czynienia z topowymi odmianami, dostajemy dobre wyposażenie, bez konieczności dobierania wielu dodatków. Nissan LEAF e+ jest dostępny w dwóch wersjach – N-Connecta oraz Tekna. Niezależnie, na którą się zdecydujemy, nie będziemy mieli powodów do narzekania.

N-Connecta to m.in. w pełni ledowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, adaptacyjne światła drogowe, system kamer zapewniający widok 360 stopni, automatyczne klimatyzacja, podgrzewane przednie i tylne siedzenia, a także system NissanConnect EV z 8-calowym ekranem dotykowym z obsługą Android Auto i CarPlay.

Nissan LEAF e+
(fot. Nissan)

Natomiast decydując się na wersję Tekna otrzymujemy dodatkowo system nagłośnienia Bose z 6 głośnikami i subwooferem oraz system wspomagania kierowcy ProPILOT, który składa się z aktywnego tempomatu i funkcji utrzymującej samochód pośrodku pasa ruchu.

Spora obniżka cen

Polski oddział Nissana poinformował, że LEAF e+ dostępny jest teraz w zauważalnie atrakcyjniejszych cenach. Przedstawiają się one następująco:

  • Nissan LEAF e+ N-Connecta – 164 tys. zł, czyli obniżka o 31,6 tys. zł,
  • Nissan LEAF e+ Tekna – 167,5 tys. zł, czyli obniżka o 33,8 tys. zł.

Warto dodać, że dla mniej wymagających klientów skierowana jest wersja Visia z akumulatorem o pojemności 40 kWh, którą dostaniemy już za 122,9 tys. złotych.