Nie wierzyliście, że Galaxy Note 7 będzie w wersji Edge? Teraz uwierzycie!

Na samym początku wydawało się mało prawdopodobne, że następca Galaxy Note 5 zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Później jednak pojawiło się kilka przecieków, sugerujących, że tak się stanie. I rzeczywiście, ekran w Galaxy Note 6/Galaxy Note 7 będzie zachodził na obie krawędzie.

Dla osób, które nie są fanami tego rozwiązania i liczą, że na rynku pojawi się również wariant z płaskim wyświetlaczem, mam złą wiadomość. @OnLeaks informuje bowiem, że to jedyna wersja, jaka będzie dostępna w sprzedaży. Samsung zrezygnuje z tego powodu nawet z dopisku Edge:

Dzięki opublikowanym renderom możemy natomiast po raz pierwszy tak dokładnie przyjrzeć się następcy Galaxy Note 5. Oprócz ewidentnie widocznego obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, w oczy rzuca się również port USB Typu C, pojedynczy obiektyw aparatu (a więc wbrew ostatnim doniesieniom nie będzie podwójnego) oraz dodatkowe „oczko” nad ekranem, które może skrywać skaner tęczówki oka, o którym kilkukrotnie mówiło się już w przeszłości.

Opublikowano również grafikę, na której podano wymiary Galaxy Note 7. Mają one wynosić 153,5×73,9×7,9 mm. Dla porównania, w przypadku Galaxy Note 5 jest to 153,2×76,1×7,6 mm.

Samsung Galaxy Note 6 Edge Samsung Galaxy Note 7 Edge dimensions wymiary

To jeszcze nie koniec. Inny leakster, tym razem @evleaks, napisał na swoim profilu na Twitterze, że Samsung zaprezentuje Galaxy Note 7 za prawie dokładnie dwa miesiące. Niektórzy sugerują, że na datę premiery został wybrany 2 sierpnia, ale należy pamiętać, że pojawiły się również plotki, że następca Galaxy Note 5 ujrzy światło dzienne 15 sierpnia.

Co więcej, Evan Blass również potwierdza, że na rynku pojawi się tylko jedna wersja Galaxy Note 7:

Na koniec muszę zapytać: co sądzicie o takim posunięciu Samsunga? Myślicie, że fani serii Galaxy Note przyjmą z entuzjazmem obustronnie zakrzywiony wyświetlacz?

Źródło: uSwitch, @OnLeaks, @evleaks