Nexusa 8 stworzy HTC, Asus czy może zobaczymy dwa tablety?

Jeśli szukamy mocnego tabletu w rozsądnej cenie to dla wielu ideałem będzie linia Nexus. Niedługo możemy zobaczyć nowy produkt z Androidem, którym będzie Nexus 8. Już wiele plotek wyciekło do sieci, a jedną z nich jest to, iż będzie on wyposażony w 64-bitowy procesor NVIDII. Nie wiadomo nadal przez jaką firmę zostanie on stworzony, ale najpoważniejszymi konkurentami są Asus i HTC.

Na konferencji Google I/O 2014 prawdopodobnie poznamy Nexusa 8, ale do tego możemy się spodziewać jeszcze dziesiątek sprzecznych informacji. Wiele plotek dotyczy firmy, która go stworzy, ponieważ w grę wchodzi teraz Asus i HTC. Nie wiadomo jak to zostanie rozwiązanie, ale bardzo możliwe, że zobaczymy obydwie wersje. Według różnych informacji Nexus od Asusa, który trafił do sieci to tak naprawdę będzie początek projektu Silver lub tablet w wersji Google Play Edition. Wtedy to HTC odpowiadałoby za stworzenie oficjalnego Nexusa, ale nie możemy wykluczać rozwiązania, że ich sprzęt również będzie z serii Silver.

Reklama

nexus-8-2

Jeśli chodzi o specyfikację to ma on mieć 64-bitowy procesor (NVIDIA lub Intel). Poza tym może to być ostatnio dostrzeżony w sieci Asus K014, który miał  8,9-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz 5-megapikselowy aparat. Oczywiście i tak musimy poczekać na oficjalną prezentację, ale już teraz zapowiedzi prezentują się niezwykle ciekawie. A Waszym zdaniem lepszy byłby Nexus od HTC czy Asusa?