Ważne

Nexus 8 na zdjęciu reklamującym Google I/O? Oby nie

nexus-8

Plotki na temat Nexusa 8 krążą w internecie już od bardzo dawna. Ma to być urządzenie wyprodukowane przez HTC, ze świetną jakością wykonania i mocną specyfikacją. Na razie jednak, znamy bardzo mało konkretów o nowym Nexusie. 

Zastanawiającym jest fakt, że według wielu obserwatorów, seria Nexus ma być zastąpiona przez linię Silver, czyli urządzenia od zewnętrznych producentów, z gołym najnowszym Androidem – coś na podobieństwo obecnego Google Play Edition (GPE). Czy zatem Nexus 8 jest czymś realnym? Póki nie wypłyną jakieś bardziej wiarygodne przecieki – nic nie jest pewne. Będziemy musieli poczekać do konferencji I/O, na której zwykle prezentowane są nowe urządzenia.

Na zdjęciu promującym tę konferencję pojawiło się nietypowo wyglądające urządzenie. Nie wygląda to na graficzny render, ale też nie tak wyobrażano sobie Nexusa klasy premium. Czy mamy do czynienia z nowym Nexusem? Oby nie. Na zdjęciu można zauważyć… duże ramki wokół ekranu, dziwne proporcje wyświetlacza i przedni głośnik. Czy coś usprawiedliwia tak dziwaczny wygląd? Chyba nie.

Pozostawiamy tę informację w sferze plotek, ale ma ona związek z dużo ciekawszym tematem. Jaka jest przyszłość linii Nexus? Jedynym urządzeniem tej serii, które odniosło niekwestionowany sukces, to Nexus 7 pierwszej generacji. Sprzedaż drugiej serii i Nexusa 5 jest umiarkowana, a wyniki rynkowe Nexusa 10 czy Q to wielka klapa. Co poszło nie tak? Czytając fora internetowe i komentarze można odnieść wrażenie, że goły Android i tani telefon czy tablet z dobrą specyfikacją i ekranem, to szczyt marzeń każdego użytkownika. Dlaczego zatem Nexusy nie zdominowały własnych produktów Samsunga czy LG? Czy chodzi tylko o małą dostępność na rynku i umiarkowaną promocję, czy może jednak o coś więcej? Może goły Android bez dodatków, znanych z TouchWiz czy HTC Sense, nie jest już tak atrakcyjny jak najbardziej zaciekli fani Androida chcieliby myśleć? Być może większość nieświadomych nabywców, kupuje “telefon od Samsunga”, a nie “telefon z Androidem”…?

źródło: Tablet-news

Komentarze

 • Maciek

  3 małe uwagi z mojej strony:
  1. Ta grafika wisi na stronie Google już od kilku miesięcy ;)
  2. Tablet na zdjęciu ma Androida 4.3, lub nawet niższą wersję (kolor ikon na status barze)
  3. Galaxy Tab 2 7.0 wygląda prawie identycznie ;)
  Moim zdaniem to na miliard procent NIE jest Nexus 8.

  • LCD

   I to są komentarze dla których warto wchodzić na takie artykuły: wszystko wypunktowane tak jak być powinno.

   • Maciek

    Dziękuję za dobre słowa :)

  • adamus

   Z której strony to ma przypominać taba 2???

   • Maciek

    Plastikowe ramki wokół przedniego panelu. W identyczny sposób się “zawijają”

  • Bartuś

   Galaxy Taby mają fizyczny home ;)…nie mają przecież klawiszy na ekranie wyswietlanych !

   To nie jest zaden samsung ;)

   Ale zgadzam się, to nie jest też żaden Nexus !

   • Maciek

    Taby i Taby 2 mają wyświetlane ;) Dopiero Tab 3 wprowadził fizyczny home.

 • timon

  399zł za ASUS MeMo Pad HD 7” !!!

  http://asus.strefamarek.allegro.pl/promocja-memo-pad

 • vtem

  Szkoda, że napisaliscie o tym dopiero wtedy kiedy zrobila to phonearena.

 • Matthew

  HTC One X w wersji 8 cali?!

 • Takaszi

  Nexusa 5 w wersji 32 GB sam bym kupił z oficjalnej sprzedaży z Google Play. Skoro sami się dyskryminują to cóż, mówisz i masz. Nexusa7 pierwszej generacji z 3G mam i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć, towarzyszy mi zawsze i wszędzie, razem z SGS3.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona