Nexus 7 trzeciej generacji z procesorem Intel Atom Z300? | Tabletowo.pl

Nexus 7 trzeciej generacji z procesorem Intel Atom Z300?

Dołącz do dyskusji 0
Nexus-7-Intel-Atom-Z300-Bay-Trail

Dotychczas każda generacja tabletu Nexus 7 pracowała dzięki innej jednostce centralnej. Pierwszy Nexus 7 (2012) oferował czterordzeniową Tegrę 3 1,2GHz od NVIDII. Drugi Nexus 7 (2013) działał dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon S4 1,5GHz. Z najnowszych spekulacji wynika, że Nexus 7 trzeciej generacji (zapewne z dopiskiem 2014 w nazwie) ma oferować procesor Intel Atom Z300 Bay Trail.

Najnowsze rewelacje pochodzą z koreańskiego źródła Bloter. Z ujawnionych przez nie informacji wynika, że Google (ciekawe czy znowu przy współpracy z Asusem – wiele na to wskazuje) zamierza zrezygnować z SoC opartego o architekturę ARM na rzecz x86. Konkretniej właśnie na Intel Atom Z300 Bay Trail.

Co więcej, może się okazać, że Nexus 7 trzeciej generacji może być pierwszym tabletem działającym dzięki 64-bitowej wersji Androida.

Póki co wszelkie informacje odnośnie ewentualnej premiery modelu nie są znane. Wcześniej spodziewam się raczej prezentacji tabletu Nexus 10 drugiej generacji, którego wciąż nie możemy się doczekać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona