Nexus 5 i Nexus 7 (2013) mogą otrzymać Androida N | Tabletowo.pl

Nexus 5 i Nexus 7 (2013) mogą otrzymać Androida N

Dołącz do dyskusji 0

Google w tym roku nieco się pospieszyło, udostępniając Android N Developer Preview kilka miesięcy przed konferencją I/O 2016. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, na jakich urządzeniach można go testować. Są to: Nexus 6PNexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player oraz Pixel C. Zawiedzeni poczuli się użytkownicy nieco starszego Nexusa 5 i Nexusa 7 (2013). Okazuje się jednak, że jest szansa, że i oni otrzymają możliwość zapoznania się z Androidem N.

Na stronach Google pojawiło się bowiem kilka wskazówek, że może tak się stać. W repozytoriach urządzeń o nazwach kodowych hammerheadflodeb, które należą do – odpowiednio – Nexusa 5, Nexusa 7 (2013) Wi-Fi i Nexusa 7 (2013) LTE pojawił się bowiem (na poświęconych im podstronach) tag android-n-preview-1. Prawdopodobnie oznacza to więc, że gigant z Mountain View testuje wewnętrznie Androida N również na tych urządzeniach.

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku Nexusa 4. Pierwotnie wyglądało na to, że nie otrzyma on aktualizacji do Lollipopa. Google jednak przyznało się do nieumyślnego popełnienia błędu, nie umieszczając go na liście urządzeń, które otrzymają nowy system operacyjny. Nie ma jednak pewności, że historia się powtórzy (choć lubi to robić) również tym razem.

Android N wprowadza wiele zmian i nowości, o których mogliście poczytać tutaj i tutaj. Są to m.in. ulepszony Doze ModeProject Svetle, możliwość dostosowania rozmiaru wyświetlacza (dosł. display size) oraz dzielenia ekranu, skuteczniejsze oszczędzanie transferu pakietu internetowego oraz zmieniony pasek powiadomień czy układ ustawień.

Źródło: Google 1, 2, 3 przez Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona