(fot. pexels.com/)

Netflix z nowymi funkcjami. Rodzice będą zadowoleni

Amerykański serwis streamingowy zdecydował na wdrożenie zestawu narzędzi, które powinny pomóc rodzicom w kontrolowaniu treści, jakie mogą oglądać dzieci.

Reklama

Netflix ma sporo treści dla najmłodszych

Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 spędzamy znacznie więcej czasu w domach. Wiele osób wolny czas poświęca na rozrywkę – gry czy nadrabianie nieobejrzanych seriali i filmów. Dotyczy to również dzieci.

Serwisy streamingowe mają często przygotowaną bogatą bibliotekę treści dla najmłodszych. Wystarczy wejść na Netflixa, aby zobaczyć długą listę bajek i różnych animacji. Ponadto, firma oferuje specjalne profile z nałożonymi ograniczeniami, w których znajdują się wyłącznie materiały dla młodszych widzów.

Tak, Netflix to dobry wybór jeśli szukamy programów dla dzieci. Tym bardziej, że teraz oferuje jeszcze bardziej rozbudowane narzędzia kontroli rodzicielskiej.

Netflix wprowadza funkcje dla rodziców

W celu lepszego zabezpieczenia profili, z których nie powinny korzystać dzieci, rodzice mogą teraz ustawić kod PIN. Składa się on z czterech cyfr i jest wymagany, aby wejść do biblioteki materiałów dostępnych dla konkretnego użytkownika.

Netflix – nowe narzędzia dla rodziców. (fot. Netflix)

Kolejna funkcja pozwala na ukrycie wybranego serialu lub filmu. Jeśli rodzic uzna, że konkretny materiał nie powinien być widoczny dla dziecka, to teraz nie będzie on w ogóle wyświetlany, zarówno na ekranie głównym, jak i podczas korzystania z wbudowanej wyszukiwarki.

Netflix dodał jeszcze możliwość przeglądania historii materiałów obejrzanych przez dziecko. Pojawiła się również opcja wyłączenia autoodtwarzania dla profilu dziecka, co powinno pozwolić na lepszą kontrolę czasu spędzanego przed ekranem telewizora i innego urządzenia.

Jak skorzystać z nowych funkcji?

Panel kontroli rodzicielskiej dostępny jest na stronie internetowej Netflixa w ustawieniach konta. Wszystkie przedstawione nowości znajdują się w sekcji „Profile i kontrola rodzicielska”. Ich konfiguracja jest banalnie prosta i nie powinna stanowić żadnego problemu.

Jak najbardziej warto zajrzeć do tych ustawień. Wystarczy kilka minut konfiguracji, aby zablokować dziecku dostęp do nieodpowiednich materiałów.

Polecamy również:

Darmowy Netflix? Nie dajcie się nabrać!

źródło: The Verge