Necuno Mobile – smartfon z Linuksem – już w sprzedaży. Jego cena Was zaskoczy

Przyznam szczerze, że wydarzyło się to o wiele szybciej niż zakładałem. Tak, Necuno Solutions rozpoczęło już przedsprzedaż wielokrotnie opisywanego przeze mnie urządzenia o nazwie Necuno Mobile. Jego cena z pewnością Was zaskoczy.

Reklama

Dzisiaj Necuno Solutions poinformowało, że rozpoczęło sprzedaż swojego najnowszego produktu, czyli urządzenia mobilnego Necuno Mobile. Występuje ono pod nazwą Necunos NC_1 i – jak twierdzi firma – wysyłka egzemplarzy do właścicieli rozpocznie się już w marcu bieżącego roku.

Zapewne jednak większość z Was czeka na informację ile kosztuje ten sprzęt. Za urządzenie wraz z jego międzynarodową przesyłką przyjdzie zainteresowanym zapłacić aż 1199 euro, czyli około 5150 złotych. To sprawia, że produkt Finów należy do grupy najdroższych smartfonów na świecie.

Necunos NC_1 to pierwsza wersja urządzenia Necuno Mobile, która jest dostępna w sprzedaży. Sprzęt bazuje na czterordzeniowym układzie NXP i.MX6 z taktowaniem 1,2 GHz (rdzenie Cortex-A9). Procesor wspiera grafika Vivante. Model ten oferuje również 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej.

Nie zabrakło także dwóch głośników, mikrofonu, portu microUSB oraz jacka 3,5 mm. Obraz wyświetlany jest natomiast na ekranie o przekątnej 5 cali. Ze światem sprzęt łączy się za pomocą WiFi oraz Ethernet. Niestety, Necunos NC_1 nie oferuje łączności GSM. Całość zasila ogniwo o pojemności 3500 mAh.

Ciekawie wygląda sytuacja w kwestii systemów operacyjnych. Kupujący przy zakupie może sobie wybrać, jaki chce mieć OS na urządzeniu. Do wyboru jest aż 6 pozycji:

  1. Debian z Plasma Mobile
  2. postmarketOS z Plasma Mobile
  3. Maemo Leste
  4. Nemo Mobile
  5. LuneOS
  6. Brak systemu operacyjnego

Kupujący może również wybrać to, czy ekran ma być podłączony, czy odłączony.

Jak oceniacie Necunos NC_1? Z jednej strony jestem zadowolony z tego, że już można zakupić ten sprzęt. Z drugiej jednak urządzenie jest zdecydowanie za drogie i oferuje naprawdę kiepskie podzespoły z niewielką ilością RAM-u i słabym procesorem na czele.

Sprzęt możecie kupić wchodząc na >tę stronę<.

Polecamy również:

Kolejna firma pracuje nad smartfonem z Linuksem. Ten będzie nazywać się PinePhone

Źródło: Necuno Solutions