Nemo Mobile – to właśnie na tym systemie będzie bazować Necuno Mobile, urządzenie z „prawdziwym Linuksem”

Zaledwie kilka dni temu informowałem Was o tym, że fińska firma Necuno Solutions pracuje nad własnym urządzeniem mobilnym, które ma bazować na Linuksie. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, jaki dokładnie system będzie tam wykorzystywany. Jest to Nemo Mobile, który możecie znać.

Necuno Solutions – firma odpowiedzialna za stworzenie Necuno Mobile – właśnie ujawniła, jaki system operacyjny znajdzie się na ich urządzeniu. Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to Nemo Mobile, którego korzenie mogą być Wam znane.

O Necuno Mobile więcej dowiecie się z poniższego artykułu:

Poznajcie Necuno, czyli kolejny smartfon z „prawdziwym Linuksem”

W skrócie, Nemo Mobile to system bazujący na Mer-Core, i co ciekawe jest to fork dosyć popularnego systemu Nokia MeeGo, który aktualnie rozwijany jest przez firmę Jolla pod nazwą Sailfish OS. Tak, to ten sam OS, który od jakiegoś czasu mogą instalować właściciele smartfonów Sony.

Oficjalna strona projektu Nemo Mobile wygląda dosyć biednie, jednak znajdziemy na niej dwa odnośniki – jeden do platformy Github, a drugi do Twittera. Jak możemy dostrzec, deweloperzy są aktywni na tym portalu już od kilku lat. Znajdziemy tam zdjęcia z 2014 i 2013 roku, które to prezentują działający system.

Całkiem możliwe jednak, że Nemo Mobile na Necuno Mobile będzie wyglądać kompletnie inaczej. Jak Necuno Solutions twierdzi, system ma oferować unikatowy interfejs, po którym będziemy przemieszczać się za pomocą prostych przeciągnieć.

Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawy, jak Nemo Mobile będzie działać. Przede wszystkim czy będzie on szybki i stabilny, a także czy pozwoli na wygodne korzystanie z interfejsu. Muszę również zaznaczyć, że aktualnie rozwijanych jest kilka projektów związanych ze zbudowaniem smartfona z „prawdziwym Linuksem” i w każdym z nich znajdziemy inny system operacyjny.

Źródło: Necuno Solutions