Sukces tego smartfona zaskoczył nawet CEO Xiaomi

Jedną z najlepszych informacji dla firmy może być ta dotycząca szybkości sprzedaży produktu powyżej oczekiwań zarządu. Dla Xiaomi to nie pierwszy przypadek w tym roku.

Xiaomi 12T Pro przerósł oczekiwania producenta

Ten model to dowód na to, że dobrze wyceniona specyfikacja i wysoka kultura pracy to przepis na sukces. W recenzji Xiaomi 12T Pro Kasia pochwaliła smartfon nie tylko za wydajność i błyskawiczne ładowanie, ale również za jakość zestawu audio czy świetny ekran AMOLED. Oczywiście trafiły się potknięcia w postaci plastikowych ramek i słabego certyfikatu odporności przed wodą i pyłem, ale ostatecznie uzyskał solidną ósemkę.

Xiaomi 12T Pro (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Taki właśnie smartfon wystarczył, aby jego sprzedaż przekroczyła oczekiwania firmy. Lei Jun, CEO Xiaomi, podzielił się interesującą wiadomością w jednym z postów na Twitterze. Okazuje się, że wolumen rocznej sprzedaży urządzenia został osiągnięty przed spodziewanym przez firmę terminem. Przy okazji Jun podziękował wszystkim za wsparcie i pozytywne opinie o 12T Pro.

Dwunastka to szczęśliwa liczba dla chińskiego giganta

To nie pierwszy sukces serii 12 na początku 2023 roku. Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że wyniki sprzedaży Xiaomi 12S Ultra również przekroczyły oczekiwania firmy. Chińczycy najwidoczniej pokochali hermetycznego debiutanta. W końcu smartfon pojawił się w oficjalnej sprzedaży wyłącznie w Państwie Środka i było to pierwsze urządzenie, gdzie w kwestiach fotograficznych producentowi smartfonów pomagali niemieccy spece od optyki w aparatach – Leica, dawny partner Huawei.

Co ciekawe, na samym starcie „flagowych chińczyków”, przygotowanych na 2023 rok, to OnePlus wraz ze swoją „jedenastką” mógł pochwalić się najszybszą sprzedażą w ciągu 60 minut po udostępnieniu smartfona w przedsprzedaży (w porównaniu do Xiaomi 13 Pro oraz vivo X90 Pro Plus).

Rynek elektroniki bardziej jednak przypomina maraton niż sprint, więc niewykluczone, że w dłuższej perspektywie czasowej to rywale OnePlus 11 okażą się górą. Przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.