Nasz technologiczny rok 2016 był właśnie taki. A Wasz? | Strona 4 | Tabletowo.pl

Nasz technologiczny rok 2016 był właśnie taki. A Wasz?

Dołącz do dyskusji 0


Smartfon roku to: Samsung Galaxy Note 7. Smartfony z tej serii nie mają właściwie żadnych konkurentów. W dodatku

Samsung co roku udowadnia, że jego high-endy są naprawdę topowym sprzętem. Gdyby nie problem z wybuchającymi bateriami, model ten z dużym prawdopodobieństwem wygrałby większosć rankingów na najlepszy smartfon 2016 roku (a już na 100% znalazłby się w TOP3 w każdym z nich).

Tablet roku: W sumie ciężko określić, ponieważ aktualnie debiutuje tak mało urządzeń, że wybór jest niezwykle ograniczony. Potocznie mówiąc – szału nie ma i nic nie było w stanie „wbić” mi się w pamięć.

Hybryda roku: Za dobrą hybrydę trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Są też tańsze propozycje, ale ich zakup zawsze wiąże się z pójściem na kompromisy. Dlatego każdy musi mierzyć to swoją miarą.

Rok 2016 będzie kojarzył mi się z: aferą z Galaxy Note 7. Niestety, nikt dawno nie zaliczył takiej „wtopy”. Na pewno minie trochę czasu, aż wspomnienie o niej nieco zamaże się w naszej pamięci. Jednak wydaje mi się, że jej echa wrócą ze zdwojoną siłą przy okazji premiery Galaxy Note 8.

Najbardziej zaskoczyło mnie: ponownie – afera z Galaxy Note 7. Gdyby przydarzyło się to jakiemuś mniej znanemu producentowi lub debiutantowi na rynku smartfonów – można by to zrozumieć. Ale Samsung, który jest Numerem Jeden na świecie? Jak widać, potykają się nawet najlepsi.

Nie żałowałbym pieniędzy wydanych na: BlackBerry Priv. Jestem platonicznie zakochany w tym modelu (z uwagi na fizyczną klawiaturę). Jednak w realnym życiu trzeba ustalać sobie pewne priorytety, a smartfon nigdy nie jest i nie będzie na szczycie listy.

Hit tego roku to bez wątpienia: gogle VR. Wirtualna rzeczywistość wedrze się wkrótce na salony. Na razie dopiero użytkownicy „przekonują” się do niej. W przyszłości na pewno będzie się jednak pojawiać coraz więcej kontentu, co przekona kolejnych do zakupu tego gadżetu i kompatybilnego smartfona. Jest też wiele „produktywnych” pomysłów na wykorzystanie tej technologii. Potencjał jest więc ogromny.

Największa wtopa roku to: naprawdę, muszę jeszcze mówić? ;)

Czarnym koniem roku był: hm, dobre pytanie. Myślę, że Oppo i Vivo, ponieważ niepostrzeżenie stały się – odpowiednio – Numerem Jeden i Dwa w Chinach. Globalnie są natomiast w TOP5, gdyż pokonały Xiaomi i Lenovo. Z ciekawością będę się przyglądać, jak sobie poradzą w 2017 roku.
Przyszły rok będzie rokiem: wirtualnej rzeczywistości. Reszta – patrz punkt „Hit tego roku to bez wątpienia…”. Zastanawia mnie tylko, czy „hype” na to utrzyma się długo, czy minie tak szybko, jak na smartwatche.

Następne podsumowanie?

Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona