Następca Amazon Kindle Fire w drugiej połowie 2012 roku | Tabletowo.pl

Następca Amazon Kindle Fire w drugiej połowie 2012 roku

Dołącz do dyskusji 0
tablet amazon kindle fire

Amazon chce ostro zawalczyć o klientów na rynku tabletów internetowych. Wkrótce do sprzedaży wejdzie pierwsze dziecko firmy – Kindle Fire, a już pojawiają się następne plotki dotyczące… drugiej generacji tego modelu. Okazuje się bowiem, że jeśli spekulacje okażą się prawdziwe, następca Kindle Fire może zadebiutować już w drugiej połowie 2012 roku.

Według Digitimes dobrze wszystkim znana fabryka Foxconn miała otrzymać od Amazon zamówienia na produkcję drugiej generacji Kindle Fire, a niebawem ma ruszyć proces składania urządzeń. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy – Kindle Fire jest składany przez Quanta Computer, dlaczego niby Amazon miałby zmienić miejsce produkcji swoich tabletów na Foxconn? Ani Amazon, ani Foxconn nie potwierdza tych plotek.

Informacja ta jest o tyle dziwna, że pierwszy Kindle Fire jeszcze nie trafił do rąk klientów. Chyba że druga generacja tabletu (za Digitimes: „second-generation Kindle Fire”) ma oznaczać jego większego brata – Amazon Hollywood, to by zmieniało postać rzeczy.

A skoro już jesteśmy przy Amazon Hollywood, warto wspomnieć kilka słów na jego temat. Urządzenie to ma być wyposażone w czterordzeniowy procesor Tegra 3 oraz wyświetlacz o przekątnej 10,1″. Jeśli informacja o rynkowym debiucie urządzenia dopiero w drugiej połowie roku będzie dotyczyła faktycznie tego modelu, będziemy mogli mówić o sporym opóźnieniu w stosunku do pierwotnych planów Amazonu – na pewno pamiętacie spekulacje, jakoby Hollywood miał mieć premierę pod koniec roku lub na początku 2012.

Ciekawe tylko jaka będzie cena Amazon Hollywood. Bo o ile w przypadku tabletu z ekranem 7″ i dwurdzeniowym modelu można uzyskać kwotę zamykającą się w 200 dolarach, tak 10,1-calowy ekran i cztery rdzenie zobowiązują, by cena ta była znacznie wyższa – ciekawe tylko jak bardzo.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona