smartfon LG Q60
LG Q60 (fot. LG)

LG UX 9.0 zapowiedziany. Co nowego w nakładce na smartfony ThinQ?

Smartfony LG ostatnimi czasy mają jedną zasadniczą wadę – nakładka. Ta, choć całkiem funkcjonalna, wizualnie odstaje od konkurencji i prezentuje się po prostu przestarzale i nudno. Prawdopodobnie zmieni to LG UX 9.0 – aktualizacja, która jest specjalnie zoptymalizowana pod kątem LG G8x ThinQ.

Reklama

Przyznam szczerze, że ze względu na liczne zbiegi okoliczności, ostatnimi czasy mam dosyć po drodze ze smartfonami LG. Od jakiegoś czasu użytkuję LG G7 ThinQ, który dzielnie zastępuje LG G6. Ten z kolei jakiś czas wcześniej wskoczył na miejsce LG G5. Z nakładką tego producenta znam się więc bardzo dobrze i bądźmy szczerzy – do najpiękniejszych to ona nie należy. Ale już niedługo powinno być lepiej.

Reklama

https://youtu.be/22tO2q1cJk8

Jakiś czas temu miałem przyjemność poobcować przez kilka tygodni z Samsungiem Galaxy S10e i pamiętam, że moją szczególną, pozytywną uwagę zwrócił jeden szczegół – nakładka One UI. Wygląda na to, że LG planuje dostarczyć swoim użytkownikom wrażenia podobne do tych, które serwuje koreański konkurent, bo LG UX 9.0 wizualnie przejawia pewne cechy podobieństwa.

Oprócz przewodniego motywu wizualnego, zmiany w aplikacjach wydają się być dosyć subtelne. Większe przerwy między poszczególnymi kontaktami, przeniesienie zakładek w obrębie tej samej aplikacji na dół czy przebudowana aplikacja Galerii. Wszystkie te zmiany poznaliśmy już jakiś czas temu, przy okazji przecieków dotyczących Androida 10 w wykonaniu LG.

Dopiero LG UX 9.0 będzie miał akceptowalny ekran połączenia przychodzącego

Jedną z najbardziej irytujących mnie rzeczy w obrębie nakładki od tego koreańskiego producenta jest ekran połączenia przychodzącego. Niby drobnostka, ale ledwie malutkie zdjęcie kontaktu i masa niewykorzystanej przestrzeni wyglądały po prostu kiepsko i z jakiegoś nieokreślonego powodu bardzo mnie to denerwowało. Z tym większa radością spoglądam na fakt, że dzięki LG UX 9.0 tło będzie składało się nie z jednolitego koloru, a rozmytego zdjęcia tegoż kontaktu właśnie. Mała rzecz, a cieszy!

Systemowy tryb nocny

To, co cieszy mnie najbardziej, to systemowy tryb nocny, którego nie trzeba będzie wymuszać motywem wysokiego kontrastu. Może zdaniem niektórych ten aspekt jest zupełnie niepotrzebny, ale obecne trendy interfejsów wskazują, że właśnie to bardzo interesuje spore grono użytkowników smartfonów. A nam, cóż, pozostało uzbroić się w odrobinę cierpliwości i liczyć, że LG UX 9.0 szybko trafi na nasze smartfony ;).

źródło: YouTube (LG)