Najnowsza generacja gogli Samsunga Gear VR trafiła do sprzedaży w Polsce

Zakup dwóch pierwszych odsłon gogli Gear VR wiązał się z wydatkiem blisko tysiąca złotych, co dość mocno ograniczyło ich dostępność. Krokiem naprzód stały się okulary zaprezentowane we wrześniu tego roku, których cenę ustalono na 99 dolarów.

Kiedy Gear VR trafiły do Europy ich koszt zmienił się na 99,99 euro. Teraz (nareszcie) pojawiły się również w Polsce. Aktualnie ich cena wynosi 499 złotych. Chociaż jest ona wyższa niż w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej, to trzeba przyznać, że cały czas pozostaje atrakcyjna. Zwłaszcza, gdy sprawdzimy, ile trzeba zapłacić za poprzednią wersję (kompatybilną tylko z Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge). Żebyście nie musieli tego specjalnie robić napiszę, że jedna z porównywarek cenowych podaje najmniej 699 złotych.

Istnieje szansa, że gdy najnowsze Gear VR trafią również do innych sklepów, ich cena nieco spadnie w niedługim czasie. Na obecną chwilę ich jedynym dystrybutorem jest X-KOM. Z okazji sprzedażowej premiery przygotowano dwie promocje: przy zakupie Samsunga Galaxy S6 Edge Plus razem z goglami, po użyciu kodu rabatowego gear-vrlite, ich cena obniża się o 300 złotych – do 199 złotych. O drugiej z nich za chwilę.

Powyższa oferta wypada nieco korzystniej, jeśli zdecydujecie się na wariant z 64 GB pamięci wewnętrznej. W sklepie koszt smartfona wynosi 3399 złotych (i taką kwotę jako najniższą podają porównywarki), więc jeśli dodać do niego Gear VR otrzymacie 3598 złotych.

Trochę mniej korzystnie wypada wybór Samsunga Galaxy S6 Edge Plus z 32 GB pamięci wewnętrznej. Jego cenę sklep ustalił na 3199 złotych – o 200 złotych więcej od najniższej podawanej przez porównywarki. Gdy dodać do tego koszt gogli, otrzymacie 3398 złotych. Jest to więc tylko o 100 złotych taniej, niż gdybyście osobno kupili smartfon i Gear VR u różnych dystrybutorów.

Podobną promocję utworzono również dla tych, którzy kupią Samsunga Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge razem z poprzednią wersję gogli rozszerzonej rzeczywistości tego producenta, kompatybilną tylko z tymi dwoma modelami. Dzięki kodowi rabatowemu gear-vr ich cena obniża się z 719 do 199 złotych.

Należy pamiętać, że rabat naliczy się tylko wtedy, gdy smartfon i Gear VR zostaną kupione podczas jednej transakcji. Oferta ważna jest do 20 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba może kupić tylko jeden zestaw.

Źródło: X-KOM