Ważne

Kolejna odsłona gogli Samsung Gear VR trafiła do Europy

Pierwsza generacja gogli Samsung Gear VR miała dwie poważne wady: była kompatybilna tylko z Galaxy Note 4 lub Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge (druga wersja okularów) oraz miała dość wysoką cenę, wynoszącą 199 dolarów. Koreańczycy zaprezentowali pod koniec września ich kolejną, ulepszoną pod kilkoma względami, odsłonę. Początkowo Gear VR dostępny był tylko w Stanach Zjednoczonych, ale teraz trafił również do Europy.

Kolejna generacja okularów rozszerzonej rzeczywistości Samsunga została wyceniona na 99,99 euro. Tyle należy za nie zapłacić przy zakupie przez oficjalną stronę producenta w Holandii i Niemczech. To na razie do tych dwóch krajów trafiły Gear VR, lecz spodziewać się można, że wkrótce pojawią się również w innych państwach, w tym w Polsce.

Jak zapewne zauważyliście, cena najnowszej generacji gogli względem pierwszej i drugiej została obniżona o połowę. Chociaż nadal uważam za krzywdzący przelicznik z dolarów na euro (gdzie najczęściej 1$=1€), to cieszy fakt, że nowe Gear VR staną się i tak o wiele bardziej dostępne. Biorąc pod uwagę, że Gear VR (1. i 2. gen.) kosztują w Polsce (w oficjalnym sklepie Samsunga) 799 zł, spodziewać się można, że opisywana tu generacja zostanie wyceniona na 399-499 zł.

Jak wspomniałem na początku, zalet jest kilka. Jedna z nich to niższy koszt, zaś kolejna to kompatybilność z większą liczbą smartfonów. Pierwsze Gear VR współpracowały tylko z Note 4 lub Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Nowa generacja jest bardziej “elastyczna” i zadziała ze wszystkimi tegorocznymi flagowcami Samsunga, czyli Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5.

Ostatnią, najbardziej widczoną zaletą jest “mniej toporna” bryła gogli. Musicie przyznać, że prezentują się o wiele delikatniej i milej dla oka.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • jendrush

  Szkoda że Note 4 nie jest kompatybilny. Chętnie kupił bym to za cenę 99 Euro.

  • Dla Galaxy Note 4 przeznaczona jest niestety droższa wersja za 799 złotych.

   • jendrush

    No dla tego właśnie szkoda. 99 Euro mogę dać, ale nie dwa razy tyle.

    • gino82

     A gdzie można wogóle kupić dla Galaxy Note 4?

     • jendrush

      No właśnie chyba jest z tym problem w Polsce, a ceny na portalu aukcyjnym są strasznie zawyżone. Ja odnosiłem się do ogólnej ceny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona